Wykonawca remontu dróg odpowiada za bezpieczeństwo kierowców

Aby orzec co do istoty, Sąd Najwyższy musi mieć niebudzący wątpliwości stan faktyczny sprawy. Pełen braków wyrok sądu II instancji wiąże sądowi kasacyjnemu ręce. W danej sprawie Sąd uznał, że firma odpowiada za szkody wyrządzone osobom trzecim na skutek zaniedbania obowiązku oznaczenia remontowanego odcinka drogi.

Budowa drogi

żródło: ShutterStock

Wykonawca drogi

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • pycia(2012-11-29 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz mniej ważkie , ale wbrew pozorom ważne pytanie, czy wykonawca remontu dróg ustalając przykładowo 40km/g odpowiada, za szkody na lakierze pojazdów powstałe poprzez mimo wszystko działanie np: kamyczków używanych do łatania dziur, które ewidentnie wyrzucają pojazdy jadące w przeciwnym kierunku i uszkadzają mi lakier na samochodzie , kiedy ja przez ostrożność jadę poniżej zakładanego ograniczenia, mogę nawet parkować a odpryski powstają i to na NOWYCH SAMOCHODACH, gdzie stosuje się ekologiczne farby, które można paznokciem niechcący nawet uszkodzić. Nie może być tak, że producent używa tańszych lakierów ekologicznych, samochody są dziurkowane do blachy, nazywając to nieodpowiednim użytkowaniem pojazdu, a wykonawca remontu drogi to całkowite pojecie księżycowe.To jest temat, o którym należy zacząć głośno mówić, właściciele pojazdów firmowych zatną zęby , wrzuca w koszty ale prywatni obywatele, często po wieloletnim ciułaniu ,nie wezmą kredytu na bejcę na nowym pojeździe, a w serwisach oczy wypatrzą za zwykłym klientem.Opinie o tym fakcie szybko się roznoszą, podważają i tak bardzo mocno nadszarpnięty już autorytet tzw. biegłych w zakresie motoryzacji a nawet w innych dziedzinach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!