« Powrót do artykułu

Komornik szybciej złoży wniosek o wpis do księgi

Aby wpisać do księgi wieczystej informację o zajęciu nieruchomości w czasie postępowania egzekucyjnego i w ten sposób uniemożliwić dłużnikowi rozporządzanie nią, komornik będzie składał wniosek przez internet.

Prawo

żródło: ShutterStock

Ministerstwo proponuje, aby komornik mógł z sieci korzystać, również składając wniosek o dokonanie wpisu do księgi wieczystej na rzecz dłużnika wraz z jednoczesnym ujawnieniem tego zajęcia oraz wówczas, gdy będzie domagał się wykreślenia tych wpisów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Kon Donek(2012-11-02 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    W Warszawie komornicy z rejonu innego sądu (nie z okręgu, ale z rejonu) odmawiają dokonywania wpisów, gdy siedziba (adres) dłużnika jest w innym rejonie (dzielnicy). Takie odmowy komorników naruszają ustawowe prawo wierzycieli do swobodnego wyboru komornika. Jest to tym bardziej śmieszne i żałosne, że fizyczna lokalizacja kancelarii bardzo często jest w innej dzielnicy, niż "rejon" sądu i wierzycielowi jest po prostu najłatwiej prowadzić egzekucję przez kancelarię po drugiej stronie ulicy, a nagle okazuje sie, że tenże najbliższy miejscem siedziby komornik podlega pod zupełnie inny sąd rejonowy.

    Odpowiedz
  • :)(2012-11-02 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    jest to duże niebezpieczeństwo.Bardzo często oddala się wnioski komornicze .Dołączenie do wniosku wezwania do zapłaty pozwala sądowi wieczystoksięgowemu na weryfikację(np. dłużnika,zajmowanej nieruchomości) , a brak dołączenia takiego wezwania rodzi dużo niebezpieczeństw. Jestem przeciwnikiem takich rozwiązań.Tak jak i e-sądu.To zbyt daleko idące uproszczenie powoduje , jak dla mnie , brak zaufania do wiary publicznej ksiąg wieczystych .Jestem temu przeciwnya.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!