« Powrót do artykułu

Mucha: Nie jest planowana w najbliższym czasie jakakolwiek zmiana regulaminu SN

Nie jest planowana w najbliższym czasie jakakolwiek zmiana regulaminu Sądu Najwyższego; stan prawny jest ustalony, pewny - powiedział w piątek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Według niego część sędziów SN próbuje procedurę wyboru I prezesa utrudniać czy wręcz uniemożliwiać.

Sąd Najwyższy

żródło: ShutterStock

"Nie jest planowana w najbliższym czasie jakakolwiek zmiana regulaminu. Stan prawny jest ustalony, pewny" - oświadczył prezydencki minister.

statystyki

Komentarze (4)

 • ABC(2020-05-15 10:23) Zgłoś naruszenie 145

  Bezczelnością jest twierdzenie, że „część członków Zgromadzenia Ogólnego próbuje każdym sposobem, każdą metodą, tę procedurę utrudniać, czy wręcz uniemożliwiać” w sytuacji, gdy sam namiestnik dostrzegł, że istnieją „istotne wątpliwości interpretacyjne”...

  Odpowiedz
 • dr Alina(2020-05-15 11:57) Zgłoś naruszenie 1412

  Społeczeństwo RP patrzy i obserwuje ten poziom i zachowanie sędziów którzy nie są w stanie zrozumieć regulaminu i dlaczego mają postawić kółeczko a nie krzyżyk przy kandydacie.A podobno to jest ,,elita,, kasta nadzwyczajnej,,bo tak ich określiła sędzia Kamińska.Im dłużej to będzie trwało tym gorzej dla SN który i tak jest coraz gorzej oceniany.Może warto zastanowić się nad zmiana i zabrać przywileje sędziowskie tak aby każdy miał taka samą emeryturę z ZUS jak każdy pracujący obywatel.Bo nie płaca składek na ZUS a przechodzą w stan spoczynku z 75% stawką ostatniego wynagrodzenia.

  Odpowiedz
 • Widz(2020-05-15 11:06) Zgłoś naruszenie 611

  ABC, z Twojej wypowiedzi wnoszę, że nie oglądałeś transmisji ze Zgromadzenia Ogólnego...

  Odpowiedz
 • pax vobiscum(2020-05-16 15:59) Zgłoś naruszenie 40

  K. Zaradkiewicz został zmuszony do ustąpienia, gdyż nie rozumie ludzi. Duduś to wierny poddany Kaczafiego. Tak jak p. J. Przyłębska i cała reszta kościelno-dojnej zmiany. Duduś ma w d obowiązujące prawo, gdy przychodzi polecenie od Jarkacza, A jego dali na p.o. aby sprawę wyboru załatwił. Nie zrobił więc p.o. został członek Opus Dei - ten przynajmniej wie, że ma wykonać zadanie. Zaprosi e Komisje Wenecką? a może papę, chociaż może mu niejaki Polak wystarczyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!