« Powrót do artykułu

Demokracja, czy mnie słychać? Koronawirus a prawa człowieka

Z powodu pandemii wiele państw ograniczyło prawa człowieka, a nawet zmieniło zasady ustrojowe. I być może nie jest to powód do zmartwienia, bo w większości demokratycznych społeczeństw umówiliśmy się, że w wyjątkowych okolicznościach możemy zrezygnować z naszych wolności, rozumiejąc, że w ciężkich czasach zawodzą tradycyjne mechanizmy rządzenia.

Polska 1

żródło: ShutterStock

Demokracja nie jest nam dana raz na zawsze – widzimy w ostatnich latach, a teraz o wiele wyraźniej, że ulega erozji

statystyki

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2020-05-09 09:21) Zgłoś naruszenie 1120

  .............Jestem przerażony skąd te POtwory mają tyle środków finansowych aby w gazetach puszczać artykuły sponsorowane (bez możliwości komentarza) że trzeba wydłużać wiek emerytalny. Ja Ich zapewniam ,mogę załatwić Wam Obóz Dożywotniej Pracy jak uważacie ,ze teraz ktoś Wam zabrania dalej pracować.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2020-05-09 09:20) Zgłoś naruszenie 1021

  ...................Jestem przerażony skąd te POtwory mają tyle środków finansowych aby w gazetach puszczać artykuły sponsorowane (bez możliwości komentarza) że trzeba wydłużać wiek emerytalny. Ja Ich zapewniam ,mogę załatwić Wam Obóz Dożywotniej Pracy jak uważacie ,ze teraz ktoś Wam zabrania dalej pracować.

  Odpowiedz
 • Godność Człowieka (2020-05-10 14:56) Zgłoś naruszenie 00

  W 2016 podczas mojego prywatnego leczenia w szpitalu zostały naruszone moje prawa obywatelskie i Konstytucyjne do ochrony mojego zdrowia przez tzw. przełożonych z Policji!! W sprawie powiadomiłem Prokuraturę która nie przesłuchała mnie w sprawie nie mówiąc już o wszczęciu śledztwa!! Powiadomiłem również Rzecznika Praw Obywatelskich ale od dwóch lat nie uzyskałem odpowiedzi!! Notabene przełożeni nie sporządzili żadnej dokumentacji!! Tak wygląda demokracja i ochrona praw człowieka..... W CZASIE CHOROBY....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!