« Powrót do artykułu

14 grzechów „wyborów kopertowych”

Zgodnie z art. 127 ust. 1 Konstytucji RP Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym. Pseudowybory planowane przez rządzących pomiędzy 10 a 23 maja tych i wielu innych warunków, niezbędnych dla organizacji wyborów, nie spełniają.

Głosowanie korespondencyjne. Wybory prezydenckie. Karta do głosowania

żródło: ShutterStock

Istnieje wiele okoliczności pozwalających stwierdzić, że pomimo braku formalnej decyzji Rady Ministrów o wprowadzeniu jednego ze stanów nadzwyczajnych, stanu klęski żywiołowej, mamy z takim stanem do czynienia.

statystyki

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2020-05-05 20:22) Zgłoś naruszenie 41

  To jest straszne,ani wydłużenie kadencji ani korespondencyjne Wam niekonstytucyjne tylko wydłużenie wieku emerytalnego po fakcie pracy szczególnie dla osób zatrudn w szkodl i nieb warunkach pracy było już Konstytucyjne ,lecz policji i wojsku nie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ach(2020-05-04 18:17) Zgłoś naruszenie 33

  michael112 a ja na złość mamie czapki w zimie nie założę. Trzeba termin wyborów po prostu przesunąć. Lekarzy mamy wielu, wskażą termin. Ale takie myślenie jest obce ignorantom, arogantom świętym i świecki. Proszę nie fałszować prawdy - od tego są agenci Watykanu, PiS i wszyscy kościelni obu tych organizacji.

  Odpowiedz
 • michael112(2020-05-04 16:19) Zgłoś naruszenie 17

  Jakiś czas temu słuchałem na pewnym kanale na youtube że wybory tradycyjne mogą być poważnym zagrożeniem w obecnej sytuacji. Otóż wystarczy że którakolwiek z osób głosujących w danym obwodzie wyborczym okaże się zarażona w ciągu 14 dni od daty wyborów, a na kwarantannę mogą wysłać wszystkie osoby które głosowały w tej komisji wyborczej. Otóż, podpisując się przy odbiorze karty wyborczej, nie podaje się godziny odbioru karty. Nawet jeśli osoba zarażona będzie wiedzieć o której była w komisji i powie to w sanepidzie, to nie będzie wiadomo, które osoby były w lokalu w tym samym czasie. Natomiast będzie wiadomo, które osoby były tego dnia w lokalu wyborczym - na podstawie podpisów osób, którym wydano karty wyborcze. Jeśli dodać do tego że kwarantannie poddawani są także domownicy osoby wysłanej na kwarantannę, może się okazać że wystarczy że ktokolwiek z mieszkania pójdzie głosować, a całe mieszkanie trafi na kwarantannę. Także chyba wybory korespondencyjne z dwojga złego są o niebo lepsze niż tradycyjne, nawet gdyby miały zostać sfałszowane. Tyle w temacie.

  Odpowiedz
 • obserwator(2020-05-06 09:30) Zgłoś naruszenie 01

  dziwne, że do tej pory nie widzieli przeciwnicy wcześniej przeprowadzonych wyborów korespondencyjnych w przypadku głosowania Polaków za granicą, oczywiście wszystko co robią rządzący wg opozycji jest niekonsyducyjne i nie zgodne z demokracją, natomiast to co oni wyprawiają to jest wg nich okej, wstyd i hańba dla takich jak Budka, Grodziki itd

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!