« Powrót do artykułu

Krajowa Rada Notarialna apeluje o rozsądek

W okresie pandemii koronawirusa wiele kancelarii notarialnych ograniczyło funkcjonowanie.

 • – Kancelarie są otwarte i prowadzą działalność, ale nie przyjmują interesantów. Notariusze informują np. o tym, jakie dokumenty należy zgromadzić w celu dokonania jakiejś czynności, w jaki sposób należy sporządzić testament. W tym trybie funkcjonuje na przykład moja kancelaria. Należy podkreślić, że decyzję o wprowadzeniu ewentualnych ograniczeń każdy notariusz podejmuje samodzielnie – mówi Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej (KRN).
statystyki

Komentarze (12)

 • sekretarka_notarialna(2020-03-23 11:11) Zgłoś naruszenie 3524

  Przyłączam się do apelu KRN i apeluję o wstrzymanie się z wizytami w kancelariach notarialnych na co najmniej najbliższe 3 miesięcy, do pół roku aż pandemia ustąpi. W kancelariach łatwo się zarazić: dotykane klamek, dzwonków kasłanie w poczekalni itp. A po za tym - my pracownice kancelarii notarialnych mamy rodziny, dzieci i też chcemy żyć !

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • A jak się zarażę w kancelarii(2020-03-23 21:25) Zgłoś naruszenie 515

  to czy KRN wypłaci mi odszkodowanie? Kancelarie powinny być zamknięte decyzją KRN.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nadar(2020-03-23 12:39) Zgłoś naruszenie 014

  Chcę Pani żyć?Proszę to powiedziec naczelnemu pryncypalowi który tak usilnie dąży do wyborów 10 mają.Pani na pewno przeżyje ,ale Pani Rodzice,albo osoby starsze które będą z Panią miały kontakt ,po głosowaniu,już niekoniecznie.I to nawet jeśli nie będą uczestniczyć w głosowaniu,.Reszta ich poczęstuje wirusem i dowodzenia ,do zobaczenia na tamtym świecie.Tak było we Włoszech.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Robert Majer(2020-03-27 15:21) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze by było gdyby ktoś rozwiązał kwestię aplikantów notarialnych na aplikacjach pozaetatowych. Zgodnie rozporządzeniem mają oni obowiązek być co najmniej raz w tygodniu w kancelarii bez względu na to czy jest ona zamknięta ( bo prawo formalnie nie przewiduje takiej możliwości) ani czy w kraju panuje epidemia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!