« Powrót do artykułu

Wirus w sądzie, sanepid zamyka placówkę

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim został zamknięty, a jego działalność zawieszona do 24 marca. Powodem jest zachorowanie jednego z pracowników spowodowane koronowirusem. W rezultacie zarządzono obowiązkową kwarantannę wszystkich 38 osób pracujących w tamtejszej jednostce, które pozostają pod opieką epidemiologów.

Sąd

żródło: ShutterStock

Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Xyz(2020-03-12 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    A jakie procedury są stosowane w sądach administracyjnych, które przecież nie podlegają MS? W WSA w Warszawie żaden z pracowników i sędziów, którzy powrócili z wyjazdów do Włoch, Tajlandii czy innych zagrożonych kierunków nie został odsunięty od pracy z poleceniem pracy zdalnej. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna. W poniedziałek było ZO, na sali obecnych około 130 osób. W przyszłym tygodniu ZO w NSA. Panie Redaktorze może czas sprawdzić, jak wygląda ta sytuacja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!