« Powrót do artykułu

Nie wszyscy sędziowie poinformują o członkostwie

Bartłomiej Przymusiński, poznański sędzia i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, upublicznił za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych treść oświadczenia, jakie złożył w związku z nałożonym na sędziów obowiązkiem informowania o przynależności do zrzeszeń, w tym stowarzyszeń, pełnieniu funkcji w organach fundacji oraz należeniu do partii politycznej.

prawo

żródło: ShutterStock

Przypomnijmy, obowiązek poinformowania przez sędziów prezesów sądów apelacyjnych oraz przez prokuratorów ich przełożonych o przynależności do zrzeszeń, w tym stowarzyszeń, pełnieniu funkcji w organach fundacji oraz członkowstwu w partii politycznej mija w najbliższą sobotę. W połowie kwietnia zaś zostaną one upublicznione w internecie za pośrednictwem Biuletynów Informacji Publicznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • m(2020-03-12 09:53) Zgłoś naruszenie 83

  Ale on przestrzega prawa, bo złożył oświadczenie.

  Odpowiedz
 • nnnnn(2020-03-12 08:58) Zgłoś naruszenie 814

  Nie musi być sędzią jak mu coś nie pasuje. Ja jako obywatel RP stoję na stanowisku, że prawa należy przestrzegać i dotyczy to również sędziów, którzy zgodnie z ustawą maja złożyć oświadczenia. Jako człowiek załatwiający sprawy w sądzie chcę mieć wiedzę kim jest osoba rozpatrująca sprawę i czy nie należy skorzystać z prawa wniesienia wniosku o wyłączenie.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • krogulec(2020-03-12 10:19) Zgłoś naruszenie 71

  Czyżby pisiarni nie pomógł Pegasus???????????????????? A zbyniek zero ??????? W jakich spółkach, spółeczkach, fundacjach, stowarzyszeniach????????

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Nenia(2020-03-12 15:47) Zgłoś naruszenie 50

  do nnnnn: a co powiesz, gdy r e ż i m nałoży na Ciebie obowiązek zgłaszania członkostwa w np. klubie brydżowym, trójce klasowej, radzie parafialnej, kółku modlitewnym? Co będziesz mówił, gdy Tobie zechcą odebrać część swobód obywatelskich? Zanim ocenisz innych, postaw się na ich miejscu. Zapewniam, że pomaga w nabraniu rozsądku.

  Odpowiedz
 • decha(2020-03-12 15:59) Zgłoś naruszenie 02

  No fajnie publikujecie tylko to co wam odpowiada. Suuuuper tak trzymać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!