« Powrót do artykułu

SN podjął uchwałę ws. uznawania ojcostwa dziecka poczętego od anonimowego dawcy nasienia

Powództwo prokuratora ws. bezskuteczności uznania ojcostwa może być oddalone przez sąd ze względu na zasady współżycia społecznego, mimo że osoba uznawana za ojca, biologicznie tym ojcem nie jest, gdyż dziecko pochodzi od anonimowego dawcy nasienia - wynika z uchwały Sądu Najwyższego.
prawo5

żródło: ShutterStock

"Dobro dziecka może być jedną z podstawowych okoliczności branych pod uwagę przy ocenie, czy wytoczenie powództwa przez prokuratora pozostaje w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego" - powiedział w uzasadnieniu uchwały sędzia SN Krzysztof Pietrzykowski.

statystyki

Komentarze (3)

  • Masakra.(2020-02-28 01:18) Zgłoś naruszenie 34

    No i filut panowie!! Mamy płacić i tyle!

    Odpowiedz
  • matka(2020-02-28 08:31) Zgłoś naruszenie 31

    Masakrę masz w głowie. Z treści artykułu wynika, że mężczyzna czuje się ojcem i nadal chce nim być, również oficjalnie. Unieważnienie uznania ojcostwa pozbawiłoby go możliwości prawnego dochodzenia możliwości kontaktu z dzieckiem. Dla niektórych ojcostwo to miłość, wspólne zabawy i spędzanie czasu razem. Dla innych najlepiej by dziecko umarło, bo wtedy nie muszą wydawać ukochanych pieniążków. Sam określiłeś, w której części społeczeństwa, wieżę że marginalnej, jesteś.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!