« Powrót do artykułu

Romanowski: To agresor powinien martwić się o dach nad głową [WYWIAD]

Projekt ustawy wprowadzającej natychmiastową ochronę dla ofiar przemocy domowej, w tym nakaz opuszczenia mieszkania przez sprawcę, najprawdopodobniej w marcu trafi pod obrady Sejmu - mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Przemoc domowa

żródło: ShutterStock

Policjanci będą mieli ze sobą kwestionariusz z prostą instrukcją obsługi: w przypadku wystąpienia ryzyka zaznacz „x” w kratce. Na miejscu ustalą, czy doszło do aktu przemocy, czy użyto niebezpiecznego narzędzia, czy sprawca groził ofierze zabójstwem. Przy pozytywnej odpowiedzi na choćby jedno z tych pytań zastosują wobec sprawcy przemocy nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Pesymista(2020-02-05 16:01) Zgłoś naruszenie 202

  Witamy w państiw totalitarnym w którym prawo domniemania niewinności poszło w kąt :). Zmiana przepisów pod kątem patologii. Póżniej dziwić się że nikt nie chce sie żenić. Dzietność spada, ale spokojnie nasz socjalistyczny nierząd sprowadzi masowo ludzi z różnych zakątków globu aby czynnie walczyć z problemami które sam stworzył BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Stop nienawizci wobec mezczyzn (2020-02-09 11:41) Zgłoś naruszenie 90

  Taka patologiczna ustawa funkcjonuje juz w Hiszpanii gdzie z automatu mezczyzni sa wyrzucani na bruk z wlasnych mieszkan. Policjant nie ma kompetencji zeby rozstrzygac czy doszlo.do przemocy wiec z "automatu" wyrzuci mezczyzne na bruk w obawie o wlasne bezpieczenstwo. Ten mechanizm.jest skuteczny w izilowaniu niewygidnego meza od dzieci. Bylem.ofiara falszywych oskarzen o przemoc.gdzie z AUTOMATU mezczyzna staje sie sprawca. Gdyby nie ukryta kamera i nagranie komorka hylbym. W wiezeniu.

  Odpowiedz
 • Nikola(2020-02-09 18:05) Zgłoś naruszenie 70

  Mezczyzni beda sie bali zawierac trwale zwiazki i zakladac rodziny z obawy o wlasne bezpieczenstwo i zycie . W 1 minucie moga stracic dorobek zycia ,moga zostac falszywie oskarzenii przez zone ,partnerke ,co w Polsce jest nagminne i bezkarne . Dzietnosc kraju spadnie do zera ,bo to mezczyzna stanowi o dzietnosci . To takie proste . Zenada !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Orwell(2020-02-09 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  Wpiszcie w Google: Orwell w Hiszpanii Tam jest opisane co się dzieje po wprowadzeniu takich zmian.

  Odpowiedz
 • thor(2020-02-09 18:35) Zgłoś naruszenie 00

  PiS nazywający się prawicową pro rodzinną partią chce wprowadzić pomysł z najbardziej radykalnych lewacko feministycznych rządów, który doprowadził do spadku dzietności i ilości zawieranych małżeństw w Hiszpanii, gdzie udowodniono, że większość mężczyzn, którzy stracili dobytek życia byli fałszywie oskarżani, brawo. Na co procesy sądowe i dowody, wystarczy tylko, że kobieta coś powie, tak jak żona Deppa, co nie? Jak dobrze, że się nie ożeniłem.

  Odpowiedz
 • ac(2020-03-08 16:19) Zgłoś naruszenie 00

  Zrobili to PRZED wyborami - widać nie boją sie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!