« Powrót do artykułu

„Tak” dla ustaw sądowych PiS [sondaż DGP i RMF FM]

Ustawa dyscyplinująca sędziów ograniczy ich niezawisłość, mimo to zwolenników jej wprowadzenia jest minimalnie więcej niż przeciwników – tak wynika z sondażu IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM.

Sondaż. Reforma sądownictwa

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sondaż. Reforma sądownictwa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (25)

 • ZUS dla sędziów(2019-12-30 09:39) Zgłoś naruszenie 4021

  Dlaczego pomimo katastrofalnej demografii i bardzo złej sytuacji ZUS sędziowie tak jak inni urzędnicy nie płacą ZUS? Czym oni się różnią od urzędników z urzędów skarbowych, celnych, gminnych z budownictwa, ochrony środowiska, nawet w ministerstwie urzędnicy nie mają takich przywilejów rodem z komuny. Gdzie jest ta równość wszystkich wobec prawa, dlaczego inni mają a inni nie? Rozumiem służby, wojsko, bo tam trzeba młodych w 90%, ale przecież sędzia to taki sam urzędnik jak ten ze skarbówki, gminy czy ministerstwa. I do tego jeszcze podważają wybrany przez obywateli rząd, przecież oni też głosowali, ale większość wybrała inaczej. Co to jest stan spoczynku? Nie pracujesz nie zarabiasz proste!

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • Keraj(2019-12-30 09:25) Zgłoś naruszenie 3235

  A kto temu ciemnemu ludowi wytłumaczy w czym rzecz? Kto z wyborców PiS przeczytał kiedyś coś więcej niż książkę kucharska? Nikt nigdy nie był po 89r zainteresowany uświadamianiem społeczeństwa. Społeczeństwo obywatelskie to pusty slogan! Kartofel wie dobrze jak sprzedawano nam kit za komuny. Teraz dzieje się tak samo. A opozycja ma to wszystko w d... e i nie przychodzi na głosowania. I tyle.....

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Brawo PiS(2019-12-30 13:48) Zgłoś naruszenie 3127

  Siedzą w domu i biorą pensje nazywając to stanem spoczynku, a tym czasem inni urzędnicy i obywatele pracują po 30-40 lat i dostają jałmużnę 1200 zwaną emeryturą. I to jest ta Konstytucyjna praworządność i równość wobec prawa??

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • siadIra(2019-12-30 10:30) Zgłoś naruszenie 3022

  Brawo ! Jest silne Poparcie tokarzy i kierowców dla reform ! Głupie te wyroki i niezrozumiałe pełno literek a czytanie trudne a towarzysz Nasz Pan Wielki Irasiad wyroki daje proste: Winni tamci, Nasi Niewinni. Eh, Władimir dobrze że robimy ten POLEXIT

  Odpowiedz
 • Te wykresy...(2019-12-30 10:31) Zgłoś naruszenie 2511

  wszystko mówią o polskim społeczeństwie i o tym, dlaczego u nas jest jak jest. Właściwie, to kliknąłem w wykres tylko po to by się utwierdzić w tym, co już i tak podejrzewałem.

  Odpowiedz
 • polka(2019-12-30 10:43) Zgłoś naruszenie 2334

  Większe zdyscyplinowanie sędziów nie ma nic do praworządności. Mają obowiązek orzekać zgodnie z prawem a nie zgodnie z własnym widzimisię i indywidualną interpretacją prawa. Dlaczego jest tak dużo niesprawiedliwych wyroków , które dziennikarze poprzez swoją misję doprowadzają do zmiany widząc jawne złamanie prawa ? Dlaczego tak dużo spraw wygrywamy w Strasburgu pomimo , że u nas trzy instancje sądowe potwierdzały wyrok ? Jakiś problem jest z naszymi sędziami i z praworządnością ale ze strony sądów.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • T1000(2019-12-30 19:42) Zgłoś naruszenie 126

  Haha, pismaki publikują jakieś prymitywne sondaże, które niby mają legalizować bezprawie w tym kraju? Nie ma czegoś takiego, praworządność nie podlega sondażom. Albo Polska będzie praworządna, albo zostanie pozostawiona na pastwę ruskich i przez nich wchłonięta tak jak Białoruś i Ukraina.

  Odpowiedz
 • Zwolennik reform(2019-12-30 17:20) Zgłoś naruszenie 1119

  Tak trzymaj PIS. Macie pełne poparcie społeczeństwa polskiego, zeb przykrócić tej kaście sędziowskiej, za mordę i o glebę tą czarną mafię?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • assesor(2019-12-31 00:13) Zgłoś naruszenie 67

  Ktos kto nie widzi koniecznosci reformy sadownictwa jest albo skonczonym idiota, albo skorumpowanym sedzia, -reszta spoleczenstwa ma bardzo mocne i zdecydowane zdanie na ten temat. Trzeba byc nieslychanym wygibusem - dziennikarzem z Gazety Prawnej, zeby rozwadniac i pomniejszac ten problem

  Odpowiedz
 • bbb(2019-12-30 17:01) Zgłoś naruszenie 53

  A rolniczy krus?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!