« Powrót do artykułu

Reforma wymiaru sprawiedliwości: Wiele się zmieniło, aby zostało tak, jak było

Gdyby nie głośne protesty przeciwko PiS-owskim zmianom w sądach, przeciętny obywatel mający na głowie proces pewnie nawet by nie zauważył, że była jakaś reforma.

żródło: DGP

Polskie sądownictwo

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • pracuś(2019-10-04 10:57) Zgłoś naruszenie 1324

  Ja się wcale nie dziwię, że sprawy trwają dłużej, skoro sędziowie zamiast pracować stoją ze świeczkami przed sądem najwyższym, jeżdżą po kraju z odczytami, jaka to im krzywda się dzieje(czasem też wpadają do Brukseli), uczestniczą w orkiestrze pana Owsiaka, biorą udział w protestach KOD-u.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • wiem(2019-10-04 12:56) Zgłoś naruszenie 131

  Spraw są miliony a nie tysiące. przydałoby się przypomniec podstawy matematyki!!!

  Odpowiedz
 • Iza(2019-10-04 10:16) Zgłoś naruszenie 55

  Przede wszystkim pracownicy sądów zostali oszukani wywalczyli podwyżkę 2x450 zł. Prokuratura ma zapewnione podwyżki, pracownicy sądu są nadal w niepewności i kwota 450 zł jest nie do osiągnięcia. PIS wojował z sędziami, a oni dostali podwyżki ;) ich system pracy nie uległ zmianie, gdzie jest reforma ?

  Odpowiedz
 • abc(2019-10-04 13:26) Zgłoś naruszenie 30

  Tak zawsze robili urzędnicy. Dużo zamieszania w mediach, a chodzi o to aby sprawiedliwość była po naszej stronie. Wysokie zarobki nie spowodowały lepszej pracy. Jest za to większa chęć do dostania się na dobrze płatny etat sędziowski - co nam dojna zmiana udowodniła a nawet p. Prezes SN. Nie zdradzi treści oświadczenia majątkowego nowego kamienicznika NIK - zwanego burdeltatą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA (2019-10-04 17:03) Zgłoś naruszenie 33

  To , co szanowny autor wyczaił , jest w moich wpisach przy ogłaszaniu każdej jewrejskiej reformy w III Ż-F RP . Znaczy , bez straty czasu - i z ekologicznym zachowaniem zwięzłości ...

  Odpowiedz
 • pracuś(2019-10-04 12:18) Zgłoś naruszenie 36

  Ad Ram Tam Tam Ależ oczywiście, że sędziemu przysługuje czas wolny, aby się zrelaksować i wypocząć przed pracą. Protestować można nie przemęczając się, na przykład na zwolnieniu lekarskim (p. Sędzia Frąckowiak ma za to nawet postepowanie dyscyplinarne, ale pewnie bezzasadne).

  Odpowiedz
 • Axel(2019-10-04 21:41) Zgłoś naruszenie 33

  Z wymiarem tej "sprawiedliwości" jest wiele problemów. Po pierwsze jeżeli jest trójpodział władzy, na trzy równorzędne władze, to jaką legitymację ma w Polsce władza wykonawcza i szczególnie sądownicza? O ile w przypadku wykonawczej coś tam można motać, to władza sądownicza nie ma żadnej demokratycznej legitymacji do sądzenia. Drugi problem to niesprawiedliwe prawo. Przeregulowane, nieuczciwe, redagowane przez dyletanów i jeszcze interpretowane bez żadnych sensownych reguł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jula(2019-10-05 12:21) Zgłoś naruszenie 24

  Dawniej każdy mecenas miał swojego sędziego . Teraz zrobili losowanie sędziego i sprawa się komplikuje .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!