« Powrót do artykułu

Kto odpowiada za rzeczy zostawione w szatni?

„Nie odpowiadamy za rzeczy zostawione w szatni”. Z taką oto tabliczką spotkał się zapewne niejeden z nas. Czy ma ona jednak oparcie w przepisach? Czy przedsiębiorca może w taki sposób uwolnić się od odpowiedzialności za zgubioną lub zniszczoną kurtkę, którą u niego zostawiliśmy?

Szatnia. Numerki

żródło: ShutterStock

„Nie odpowiadamy za rzeczy zostawione w szatni”. Z taką oto tabliczką spotkał się zapewne niejeden z nas. Czy ma ona jednak oparcie w przepisach? Czy przedsiębiorca może uwolnić się od odpowiedzialności w taki sposób za zgubioną lub zniszczoną kurtkę którą u niego zostawiliśmy?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • jaky(2019-09-08 13:34) Zgłoś naruszenie 20

  dobrze wiedzieć ...

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-09-07 18:42) Zgłoś naruszenie 22

  Skoro są parkingi niestrzeżone ( nie mamy waszego samochodu ... , i możecie nam skoczyć ... , to i szatnia może być ...

  Odpowiedz
 • mored(2019-09-09 10:10) Zgłoś naruszenie 10

  Kiedy skoncza sie czasy "parking płatny niestrzeżony", przeciez to woła o pomste do nieba, kto takie idiotyzmy wymyślił, wygląda to jak działania pis, nie pracujesz a tylko robisz dzieci i masz pieniądze, paranoja.

  Odpowiedz
 • wwww(2019-09-09 05:08) Zgłoś naruszenie 00

  Jak w "Misiu" - a my pańskiego płaszcza nie mamy i co nam pan zrobi?

  Odpowiedz
 • ala(2020-02-19 12:28) Zgłoś naruszenie 00

  A co z poczekalnią do lekarza? Są wieszaki a do lekarza wchodzi się bez kurtki, ale nikt ich nie pilnuje. Lekarz jest niezadowolony jak się wejdzie w kurtce, zwłaszcza np. 2 osoby, bo nie ma miejsca. Są chwile kiedy na korytarzu nie ma pacjentów a wejście jest wprost z ulicy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!