« Powrót do artykułu

Komisja Europejska krytykuje jakość prawa w Polsce. "Powinno opierać się na dialogu, a nie siłowym narzucaniu poszczególnych rozwiązań"

Niska jakość stanowionego prawa oraz kiepskie konsultacje z partnerami społecznymi. Uwagę na to zwróciła Polsce właśnie Komisja Europejska w ramach przekazywanych poszczególnym państwom członkowskim UE rekomendacji. Zdaniem komisarzy polskie władze powinny więcej czasu poświęcić na rozmowy z partnerami społecznymi. Przyjmowanie krajowego ustawodawstwa powinno bowiem opierać się na dialogu, a nie siłowym narzucaniu poszczególnych rozwiązań.

prawo2

żródło: ShutterStock

Zdaniem Pracodawców RP najwięcej na kiepskich konsultacjach tracą nie same organizacje czy rząd, lecz polscy przedsiębiorcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • zobaczcie(2019-06-11 11:21) Zgłoś naruszenie 85

    Proponuje sobie obejrzeć film na youtubie pt. >Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta< Tam jest o jakości legislacji UE. :)))) Zobaczcie sami kto nas chce pouczać.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-06-11 19:22) Zgłoś naruszenie 53

    Taaaaaaaaaaaaaaak ! Dialog z totalitarną opozycją z 70% poparciem w zakładach karnych i muchą śpiewającą z mównicy sejmowej "nie pucz, kiedy odjadę" . Jak by napisał Puszkin "uż łuczszie wydumat ni mog !"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!