« Powrót do artykułu

Zmiany w obrocie ziemią rolną drobne, ale korzystne dla deweloperów

Nowela ustawy rozczarowała przedsiębiorców. Drobne zmiany odczują m.in. deweloperzy, którzy łatwiej nabędą niewielkie działki do 1 ha w miastach, a także wspólnicy w spółkach kapitałowych posiadających ziemię rolną czy nabywcy nieruchomości w toku postępowania egzekucyjnego

Nowelizacja złagodziła rygory u.k.u.r. w odniesieniu do nieruchomości rolnych o powierzchni mniejszej niż 1 ha. Zarówno w mieście, jak i na wsi będzie można kupić bez uprawnień rolniczych do 1 hektara ziemi.


rolnik

żródło: ShutterStock

Obrót działkami w miastach do 1 ha będzie prawie swobodny. Będzie można ziemię rolną kupić bez uprawnień rolniczych, sprzedać przed upływem 5 lat. Zniesiono też wymóg uprawy gruntu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • "Nie" rolnik(2019-06-26 23:32) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystko rozumiem, że deweloperzy zrobili zrzute i poprawili im przepisy. Niestety rolnicy (którymi wedle prawa stają się nimi dopiero po 5 latach prowadzenia gospodarstwa) muszą przechodzić przez całą machinę biurokracji. Co z ułatwieniem życia rozwijającym się młodym rolnikom, którym utrudnia się życie jak się tylko da?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!