statystyki

Poprawki do ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Deweloperom łatwiej, ale tylko trochę

autor: Julita Żylińska13.06.2019, 17:00
Senatorowie zaproponowali jednak, by utrzymać wymóg dostępu do szkół podstawowych i zwolnić deweloperów jedynie z obowiązku przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego dostęp do przedszkola.

Senatorowie zaproponowali jednak, by utrzymać wymóg dostępu do szkół podstawowych i zwolnić deweloperów jedynie z obowiązku przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego dostęp do przedszkola.źródło: ShutterStock

Deweloperzy realizujący inwestycje na podstawie spec ustawy mieszkaniowej nie będą musieli przedstawiać zaświadczeń o dostępie mieszkańców do przedszkoli, a jedynie do szkół podstawowych.

W środę sejmowe komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego rozpatrzyły poprawki senatorów do nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz niektórych innych ustaw. W ramach parlamentarnych prac nad projektem zaproponowano zmiany m.in. w ustawie o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1496). Początkowo posłowie chcieli ulżyć deweloperom wznoszącym bloki mieszkalne na podstawie specustawy i zaproponowali usunięcie wymogów dotyczących dostępu do placówek oświatowych.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane