« Powrót do artykułu

Prezydent w liście do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów NSA: Władza sądownicza nie jest nadwładzą

Władza sądownicza, podobnie jak władza ustawodawcza i wykonawcza, nie jest nadwładzą, która - sama pozostając poza jakąkolwiek kontrolą - może dowolnie ingerować w działania innych organów państwa - napisał w liście do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów NSA prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda

autor: STEPHANIE LECOCQżródło: PAP/EPA

Prezydent w liście do Zgromadzenia Ogólnego Sędziów NSA: Władza sądownicza nie jest nadwładzą

statystyki

Komentarze (8)

 • Brawo DUDA(2019-06-10 15:17) Zgłoś naruszenie 2121

  Brawo Panie Prezydencie!!!, te korporacje prawnicze adwokacie, sędziowskie za bardzo się rozrządzają w naszym Kraju, ma Pan poparcie jak i minister Ziobro. Ludzie nie chcą tych korporacji, co uzurpują sobie władzę, władze wybierają ludzie w demokracji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dariusz(2019-06-10 15:27) Zgłoś naruszenie 188

  Dalej Pan Andrzej Duda - jako obecnie sprawujący urząd Prezydenta RP - nie zna przepisów Konstytucji RP odnoszących się do Prezydenta. Nikt nie chce ingerować w jego prerogatywy, niemniej jednak jego obowiązkiem jest działanie w granicach prawa i na podstawie prawa. Tylko tyle i aż tyle.

  Odpowiedz
 • abcd(2019-06-10 15:10) Zgłoś naruszenie 1718

  Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawnik(2019-06-10 19:16) Zgłoś naruszenie 24

  Włączyć Sądy administracyjne w skład sadów powszechnych jeżeli tam jest lepiej....

  Odpowiedz
 • re(2019-06-12 08:24) Zgłoś naruszenie 11

  "Wniosek" KRS złożony mimo obowiązującego zabezpieczenia przez NSA jest rzeczywiście wnioskiem (tyle że wadliwym) czy pozorem wniosku?

  Odpowiedz
 • Pawel(2019-06-13 06:24) Zgłoś naruszenie 01

  Moze o to wlasnie chodzi by notariusze nie mieli dostepu do bazy danych pesel. Z oszustwa korzystaja wszyscy dotyczy to takze kamienicy meza bylej prezydent stolicy i profesorki prawa to po co zmieniac ten stan skoro nowobogackich politykow z blokowiska przybywa? Wszyscy bogaci sa w polityce i nawet Prezydent i prezes

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!