« Powrót do artykułu

Jaki: Mniej skarg na komorników, niższe opłaty, najlepszy wskaźnik egzekucji

Liczba skarg na komorników maleje, opłaty spadły. Mamy największą w historii III RP liczbę kancelarii komorniczych i najlepszy wskaźnik, jeżeli chodzi o egzekucje - powiedział w poniedziałek Patryk Jaki podsumowując swoją pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości.

prawo8

żródło: ShutterStock

"Czynności egzekucyjne są nagrywane z mocy ustawy, dlatego są bardziej humanitarne, są tańsze, a człowiek, który ma problem, może uzyskać drugą szansę. Działania egzekucyjne są dużo bardziej skuteczne. Jest więcej kancelarii, większa rywalizacja. To jest rzecz, którą naprawdę udało się zrobić. Dane z dzisiaj to dokładnie pokazują" - powiedział Jaki.prawo8

statystyki

Komentarze (6)

 • C(2019-06-04 07:22) Zgłoś naruszenie 80

  Egzekucja jest skuteczniejsza, ta jasne, milion ograniczeń i papierkologi zachęca dłużników do podejścia i tak mi nic nie zrobią, i to jest Państwo prawa? Reforma to jedna wielka lipa.

  Odpowiedz
 • lizula(2019-06-03 21:16) Zgłoś naruszenie 71

  Jak może być egzekucja skuteczniejsza jak nie można zajmować mienia ruchomego, na każdym kroku ograniczenia ustawowe. Więc prawda jest taka że egzekucja już nie istnieje. A rolowanie długów ma się dobrze. Na rynek wchodzą nowe firmy windykacyje, oczywiście z kapitałem zagranicznym. I te firmy windykacyje drenuja polskie pieniądze zagranicę. Jak może być konkurencja między komornikami jak są ograniczenia ustawowe w zakresie przyjmowania wniosków. Jak samochód może jechać szybciej skoro zdlawimy mu silnik?

  Odpowiedz
 • J-23(2019-06-03 23:45) Zgłoś naruszenie 60

  Normalnie raj i kraina mlekiem płynąca.

  Odpowiedz
 • Mithloss (2019-06-04 15:10) Zgłoś naruszenie 30

  Pan europarlamentarzysta in spe zapomniał dodać: "Ja jeżeli fakty temu przeczą - tym gorzej dla faktów".

  Odpowiedz
 • Valdemort(2019-06-03 19:35) Zgłoś naruszenie 30

  co ten kretyn wygaduje?! "Dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że nie było afery reprywatyzacyjnej - mówił odchodzący wiceminister. ********** i karierowicz

  Odpowiedz
 • Obywatel(2019-06-05 18:04) Zgłoś naruszenie 15

  A tak płakali że masowo zbankrutują, że gospodarka upadnie, wieszczyli koniec świata, i co? Rekordowa liczba kancelarii, rekordowa skuteczność, niższe opłaty a świat się nie zawalił.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!