« Powrót do artykułu

Oświadczenia majątkowe do poprawki

Przepisy, które powinny gwarantować transparentność życia publicznego, same w sobie są niejasne. W efekcie jako obywatele dostajemy od państwa namiastkę tego, co nam się należy.

prawo sędzia sąd

żródło: ShutterStock

Istniejące problemy naprawdę można by rozwiązać poprzez utworzenie jednego, scentralizowanego rejestru oświadczeń majątkowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • I o to chodzi. ...(2019-05-21 10:19) Zgłoś naruszenie 31

  … żeby przepisy o oświadczeniach były NIEJASNE. Ciemny LUD partyjny i tak w ciemno … KUPI oświadczenia swoich GURU. Oświadczenia majątkowe … to niby wszystko nabyte prawnie … a to ze te nabycia urągają nawet najniższym standardom PRZYZWOITOŚC osób publicznych … to mają Oni głęboko w du***

  Odpowiedz
 • Prawe i sprawiedliwe metody?(2019-05-21 11:26) Zgłoś naruszenie 31

  Ucieczka w rozdzielność majątkową jest sposobem na zatajenie milionów. Morawieccy wiedzieli co czynią. inni pewnie też!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mecenas(2019-05-21 18:41) Zgłoś naruszenie 13

  Największy śmiech był z Platformy Obywatelskiej - jak jej eks. minister - Cezary Grabarczyk - zrobił rozdzielność majątkową z żoną. Wszystko na nią przepisał, okazało się, że ma skromne oszczędności, bez mieszkania, i... motorówkę wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych (bo zapomniał przepisać na żonę)...:))))

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!