« Powrót do artykułu

Sankcje za przestępstwa pedofilskie: Prace nad kodeksem karnym ruszyły z kopyta

Chęć szybkiego przyjęcia sankcji za przestępstwa pedofilskie sprawiła, że ślimaczące się prace nad dużą reformą kodeksu karnego gwałtownie przyspieszyły. Wczoraj, dzień po przyjęciu projektu przez Radę Ministrów, w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obszernej nowelizacji.

Sejm

autor: Paweł Supernakżródło: PAP

– Nieuchronność jest równie ważna jak surowość. Przestępca, który się boi, jest bardziej skłonny do współpracy i złamania solidarności przestępczej – przekonywał w Sejmie minister sprawiedliwości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • pikuś (2019-05-16 08:14) Zgłoś naruszenie 42

    30 lat? Czyli zboczeńcowi będzie się bardziej opłaciło zamordować ofiarę, bo może się nie wyda morderstwo a jak się wyda, to kara będzie mniejsze niż za pedofilie (trup nie zdradzi, że był wykorzystywany). A kler będzie miał jeszcze większą motywację, żeby chronić swoich, bo kto będzie chciał znajomego wysłać do więzienia na 30 lat? Problemem nie jest wysokość kar, a tuszowanie przestępstw.

    Odpowiedz
  • nie tworzyć prawa w emocjach(2019-05-16 12:12) Zgłoś naruszenie 21

    Przesłaniem filmu Sekielskiego nie było samo zjawisko zboczenia, tylko bierność państwa i instytucji. A tego proponowane zaostrzenie kar w niczym nie zmieni. Uważam, że za zabójstwo dziecka w związku z czynnościami seksualnymi powinna być kara śmierci. Za molestowanie dziecka kastracja. Ale na resztą to się trzeba zastanowić w spokoju, żeby nie wylać dzieci z kąpielą. Przykładowy problem który się może pojawić po zapowiadanych zmianach to kryminalizacja młodzieży. Relacje intymne między nastolatkami poniżej 15 roku życia to w obecnych czasach nic nadzwyczajnego, jeśli wierzyć statystykom. W świetle obowiązujących przepisów karnych, wchodząc w relację intymne między sobą, stają się młodocianymi przestępcami. Związki między piętnastolatkami a osiemnastolatkami to nie była rzadkość nawet w dawnych czasach. W szkole średniej, jeszcze w starym systemie 30 lat temu, wiele dziewczyn miało w pierwszej klasie chłopaków z 3 lub 4 klasy. Tymczasem takie zjawiska będą kryminalizowane. Nie sądzę, żeby prawo zmieniło zachowania młodzieży. I jak będziemy uczyć szacunku do prawa?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!