« Powrót do artykułu

Honor(y) w cenie: Czy sędziwie powinni otrzymywać i przyjmować nagrody?

Czym innym jest nagroda branżowa, przyznawana za prawniczy kunszt, a czym innym polityczne wyróżnienie za działanie na rzecz jednej opcji.

Młotek sędziowski Sędzia

żródło: ShutterStock

Niezależnie od indywidualnej oceny dokonywanej przez każdego sędziego, którego to dotyczy, wydaje mi się, że powinien istnieć mechanizm, możliwość zwracania się przez zainteresowanego sędziego w sytuacjach niepewności do odpowiedniego ciała, np. komisji etycznej KRS, z prośbą o opinię, czy przyjęcie danego wyróżnienia nie budzi wątpliwości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Rumbirsk(2019-05-07 11:50) Zgłoś naruszenie 74

  Czysta demagogia... Wszystko jest źle i nikt nie ma legitymacji do działania bo "to nie my teraz trzymamy lejce", oderwano nas od pokoleniowego korytka i ustawionej na lata następne drabinki awansowej. Ten komentarz wyżej jest chyba najbardziej trafny. Nic nie da się zrobić z środowiskiem ułożonym przez kilkanaście pokoleń. Jedyne wyjście to po prostu opcja zero. Dziwię się, że PIS tak atakowany i opluwany za próbę oczyszczenia nadal się bawi. Po prostu wszyscy won i od nowa tworzyć instytucje.

  Odpowiedz
 • politykier(2019-05-07 10:46) Zgłoś naruszenie 79

  "nowa KRS nie ma legitymacji do działania" Prezydent, premier rząd sejm senat też nie mają legitymacji do działania. Do działania ma legitymację tylko Pani Gersdorf, byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego, no i oczywiście Autor artykułu.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-05-07 11:12) Zgłoś naruszenie 66

  Wszyscy won .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!