« Powrót do artykułu

Majewski: Można mieć zastrzeżenia do wielu działań samorządu adwokackiego, ale innego nie mamy [WYWIAD]

O sytuacji w adwokaturze i zniesieniu zakazu pracy adwokatów na etacie, mówi Jerzy Marcin Majewski, adwokat,

prawo1

żródło: ShutterStock

Adwokatura w starym, kontynentalnym stylu odejdzie do lamusa, a pojawi się nowa, bardziej w stylu amerykańskim.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Realista(2019-01-08 11:30) Zgłoś naruszenie 51

  Obawiam się, że nowym otwarciem według pomysłu ministerstwa będzie (już pojawiająca się wcześniej) propozycja Nowej Adwokatury utworzonej z połączonych zawodów Adwokata i Radcy z całkowicie na nowo wybranymi władzami.

  Odpowiedz
 • Zdziwiony!(2019-01-08 09:53) Zgłoś naruszenie 42

  A skąd ten adwokat Majewski pisze? Przecież dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie Majewskiego aresztowano i długo siedział w areszcie we Wrocławiu?! Wypuścili go i już mądrzy się w gazetach?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Misiek(2019-01-08 08:53) Zgłoś naruszenie 32

  Przychodzę do adwokata, żeby mnie np. bronił w sprawie karnej, a okazuje, się, że ten adwokat jest też zatrudniony na pół etatu w jakiś urzędzie. Faktycznie, kicha.......

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Polska to nnienormalność.(2019-01-08 21:50) Zgłoś naruszenie 20

  W Polsce nie ma i nie było demokracji gdyż w Polsce jest nierówny dostęp do sądów. Polaków tez nie stać na sporawy sądowe, rezygnują z roszczeń o dochodzenia prawdy.-- szczególnie przez koszty adwokackie. Oszuści wszelkiego typu triumfują. Za sprawe powyżej 10 000 zł w postępowaniu Cywilnym zapłacisz tylko swojemu pełnomocnikowi prawie 30% tej sumy. Gdzie apelacja ,gdzie kasacja? A przecież każda sprawa niesie ryzyko nawet błedu procesowego. Kasacja -"przymus Prawny" -nawet jeżeli bedziesz świadom sprawy i procedury jak nie dasz Prawnikowi ,nie skorzystasz z tej drogi..Ostatnia grupowa sprawa o Akcje Spólek Skarbu Państwa. jest mi wiadomo że kilkaset ludzi zrezygnowała z wizyty w SN . A ja wiem że sprawca wykorzystał system. Nie na darmo się mówi że w obecnym systemie Sprawiedliwosci tylko na 100 ,tylko troje założy sprawe w tym jeden zrezygnuje, jeden przegra ze względu na procedure ,jeden może wygra . I tak na 97% oszusci zwycięzają.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!