« Powrót do artykułu

Strasburg: Prawnik musi być przy przesłuchaniu

Jeśli podejrzany nie ma dostępu do adwokata w czasie zatrzymania ani w trakcie przesłuchań, to całe postępowanie przygotowawcze trzeba uznać za niesprawiedliwe – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

prawnik 6

żródło: ShutterStock

Ponieważ podejrzanemu nie przekazano koniecznych informacji o prawie do odmowy zeznań, przedstawił on szczegółową wersję faktów oraz złożył oświadczenia mające duży wpływ na jego pozycję procesową. Sądy krajowe nie zbadały zaś, w jaki sposób dowody te zostały uzyskane oraz jakie znaczenie miała nieobecność prawnika w trakcie przesłuchania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • wjw(2018-11-14 11:35) Zgłoś naruszenie 92

  U nas tak samo i nagminnie... O dyrektywie 2013//48/UE u nas też nikt nie słyszał ? A termin wdrożenia przez Polskę upłynął 27 listopada 2016 r.

  Odpowiedz
 • Arletta Bolesta(2018-11-15 02:33) Zgłoś naruszenie 13

  Z kolei nt. obowiązków adwokata, ale w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog: uniewaznieniemalzenstwakoscielnegoblox.pl rozwody-koscielne.eu dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

  Odpowiedz
 • blob(2018-11-14 19:34) Zgłoś naruszenie 17

  Ta, quwa, jeszcze im niańkę i panie do towarzystwa zapewnić. Gdzie ta hvjnia zmierza?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!