« Powrót do artykułu

Spełniłeś świadczenie? Możesz żądać od wierzyciela pokwitowania

Dłużnik, który spełnił swoje świadczenia na rzecz wierzyciela, ma prawo żądać od niego pokwitowania. Uprawnienie dłużnika powiązane jest z obowiązkiem wierzyciela do współdziałania przy wykonaniu zobowiązania. Granice tego obowiązku wyznacza treść zobowiązania, cel społeczno-gospodarczy, zasady współżycia społecznego oraz – o ile istnieją w tym zakresie – ustalone zwyczaje.

umowa

żródło: ShutterStock

Jeżeli wierzyciel, mimo wystawienia pokwitowania, twierdzi jednak, że świadczenie nie zostało spełnione, powinien tę okoliczność udowodnić.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2018-11-11 18:27) Zgłoś naruszenie 20

    Prawie wszystkie "świadczenia" , to nienależne fantasmagorie elementu kryminalnego . Należy , na dzień dobry , tzw. wierzyciela o tym powiadomić . I jego POmagierów też . I przestrzec przed konsekwencjami naruszania dóbr osobistych .

    Odpowiedz
  • sadinternetowypl(2018-11-13 12:16) Zgłoś naruszenie 01

    Wady dziale, czy usłudze mogą wyjść później. Niemniej j w większości przypadków to wierzyciele muszą skłądac pozwy o zapłatę, aby uzyskać nleżność.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!