« Powrót do artykułu

Prokurator wymusi kontynuowanie procesu

Śledczy będzie mógł wymusić kontynuowanie procesu, nawet jeśli sama ofiara przestępstwa woli dogadać się z oskarżonym, zamiast walczyć w sądzie.

prawo prokurator prokuratura

żródło: ShutterStock

– Dopóki zapisy projektu nie staną się obowiązującym prawem, PK nie będzie się na ten temat wypowiadać – odpowiedziało nam biura prasowe prokuratorskiej centrali.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • beretu(2018-10-10 13:09) Zgłoś naruszenie 81

  To Gazeta Prawna, czy gazeta przedszkolaków, z ekspertami pożal się Boże. Dzisiaj sąd nie może po rozpoczęciu przewodu sądowego w ogóle umorzyć postępowania po cofnięciu wniosku przez pokrzywdzonego, a po zmianie będzie mógł, ale za zgodą prokuratora. Magistrowie prawa.... bo na pewno nie prawnicy.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-10-10 12:59) Zgłoś naruszenie 50

  No i jak będzie wyglądał taki proces: Prokurator: "Czy pokrzywdzony rozpoznaje sprawcę pobicia?" - Jakiego pobicia? Prokurator: "Tego objętego aktem oskarżenia" - "Aaaa głowa mnie boli... jakiego aktu... a w ogóle po co tu jesteśmy, proszę Sądu?"

  Odpowiedz
 • i-obserwator(2018-10-12 07:58) Zgłoś naruszenie 01

  Widać jak myją bardzo brudne ręce po reformie dobrej zmiany.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!