« Powrót do artykułu

Przewodniczący KRS: Przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego to nie klasówka

Do jutra w Krajowej Radzie Sądownictwa potrwają przesłuchania osób, które zgłosiły swój akces do Sądu Najwyższego. Rada ma do zweryfikowania 195 kandydatur. Pierwotnie było ich 215, lecz postępowanie wobec 20 osób umorzono na skutek wycofania zgłoszeń bądź niespełnienia wymogów formalnych przez zainteresowanych. KRS zdementowała informacje jakoby wśród prawników, którzy zrezygnowali z ubiegania się o miejsce w Izbie Dyscyplinarnej SN, był Mariusz Muszyński, obecnie orzekający w Trybunale Konstytucyjnym.

paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

– Postępujemy dokładnie zgodnie z przepisami. Praca w zespołach jest pracą jawną, z tym że nietransmitowaną. Transmitowane są jedynie posiedzenia rady, co wynika z ustawy o KRS. Natomiast nie mogę zgodzić się z oceną, że praca zespołów jest utajniona czy niejawna, ponieważ jawność jest regulowana przepisami i ma swoje granice – mówił wczoraj przewodniczący KRS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!