« Powrót do artykułu

Sędzia przerobił protokół i zmusił pracownika sądu do udziału w przekręcie. "Znikoma szkodliwość"

Uznanie, że przerobienie dokumentu i zmuszenie pracownika sądu do udziału w przekręcie, nie jest przestępstwem, było błędem. Stwierdził tak Sąd Najwyższy-Sąd Dyscyplinarny, oceniając orzeczenie Sądu Apelacyjnego-Sądu Dyscyplinarnego.

Sąd

żródło: ShutterStock

Sędziowie przypomnieli, że zadaniem sądu dyscyplinarnego nie jest orzekanie o odpowiedzialności karnej, lecz o tym, czy dany sędzia może być do tej odpowiedzialności w ogóle pociągnięty

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (22)

 • Babajaga(2018-08-02 09:29) Zgłoś naruszenie 11012

  I to jest przykład na to dlaczego PIS ma tak duże poparcie. Współczuję pracownikowi sądu którego "sędzia" zmusił do podmiany protokołu. Szkoda że społeczeństwo nie wie jak wygląda praca sekretarzy sądowych z tą kasta i za jakie grosze. Dobrze że obecnie jest nagrywanie. A z drugiej strony zapadł wyrok korzystny dla strony opierający się na fałszywych zeznaniach świadka? I jest ok????

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tyle ******* w togach...(2018-08-02 09:28) Zgłoś naruszenie 5628

  Gazeto Prawna, zobaczcie w jak wielu miejscach wybija w górę to całe szambo. W jednym miejscu to, w drugim tamto, a przy tym twarze dobrej zmiany nie są łapane za rękę jak w przypadku np. sędziego na telefon z czasów rządków PO/PSL. Zwykła przyzwoitość nakazywałaby zrozumienie dla działań obecnego rządu. Chyba, że srebrniki za artykuły i poklask elit prawniczych znaczy więcej od przyzwoitości.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gienek(2018-08-02 13:24) Zgłoś naruszenie 5111

  No a gzie sie podziali teraz ci wszyscy obroncy lepszej kasty? Czy maja cos do powiedzenia w tej sprawie? Oczekuje ich wyjasnien i komentazy !!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • TAK BYŁO w BIAŁYMSTOKU(2018-08-02 22:05) Zgłoś naruszenie 401

  W mojej sprawie karnej przed Sądem Rejonowym w Białymstoku w 2015 roku dotyczącej zagubienia broni gazowej na terenie lasu w Czarnej Białostockiej, też miałem problem z wyegzekwowaniem, by protokoły odzwierciedlały treść złożonych przed sądem wyjaśnień i wniosków. A w instancji odwoławczej - Sądzie Okręgowym w Białymstoku, prowadzący rozprawę sędzia moje wyjaśnienia i zarzuty złożone na rozprawie pisemnie, przeczytał, przekazał do przeczytania prokuratorowi (sprawa toczyła się w procesie kontradyktoryjnym, na rozprawie pojawił się prokurator, który jej nie prowadził ), po czym rzucił to pismo procesowe na brzeg stołu sędziowskiego i polecił mi je zabrać, Zatem, czego dotyczyło postanowienie tegoż sędziego o oddaleniu pisemnych wniosków, skoro wbrew procedurze karnej, nie zostały one włączone do akt sprawy.?! Wspomnieć również wypada, że policja Komisariatu w Wasilkowie po otrzymaniu zawiadomienia o zagubieniu broni gazowej nie była zainteresowana próbą odszukania jej w lesie .A sędzia orzekający w I instancji w uzasadnieniu do wyroku stwierdził m.innymi, że po stwierdzeniu jej zagubienia w godzinach popołudniowych mogłem przecież szukać jej w Puszczy Knyszyńskiej nawet do godziny 20.00. A słońce tego dnia (koniec sierpnia ) zaszło już po 19-tej..

  Odpowiedz
 • sceptyk(2018-08-02 19:28) Zgłoś naruszenie 393

  w praktyce sądowniczej III RP przerabianie treści protokołów z rozpraw, przeinaczanie zeznań to chleb codzienny, zwykłego obywatela za takie czyny się karze ale sędziowie uwazają się za nadludzi a pozostałych obywateli którzy nie są prawnikami traktują jako podludzi czyli mapy do czynienia z praktykami rasistowskimi

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tule-ja(2018-08-02 15:30) Zgłoś naruszenie 229

  Wszyscy co orzekający /włącznie z towarzystwem z SN/ powinni co 5-7 lat przechodzić weryfikację przed komisją składającą się z osób niezwiązanych pośrednio jak i bezpośrednio z sądownictwem .

  Odpowiedz
 • oszukiwany ponad 1000 lat(2018-08-02 15:54) Zgłoś naruszenie 195

  Jeżeli to prawda - to sędzia winien odpowiadać karnie i mieć dożywotni zakaz wykonywania zawodu sędziego. Nie nadaje się na nauczyciela czy wykładowcę jakiegokolwiek przedmiotu. A PiS, ustawą Gowina daje prawo sędziom dożywotniego wykładania na uniwersytetach - coś nie ma w tej ustawie 2.0, wieku emerytalnego dla sędziów. Wszyscy wierzący w PiS to tzw. pożyteczni idioci w niszczeniu kraju, niezdolni do samodzielnego myślenia lub sprzedający się dla kasy i stanowisk.

  Odpowiedz
 • gt(2018-08-03 07:21) Zgłoś naruszenie 122

  pewnie sedziemu nic nie zrobia a pracownik dostanie nagane tylko gdzie jest prawo i komu sluzy i kto zostaje sedzia i gdzie sa Polacy?

  Odpowiedz
 • Uważny(2018-08-03 09:20) Zgłoś naruszenie 70

  Przeczytaj uważnie artykuł. Jest napisane wprost, że zmienione przez sędziego zeznania świadka były podstawą takiego, a nie innego wyroku..

  Odpowiedz
 • vvv(2018-08-03 06:54) Zgłoś naruszenie 41

  urzednicy mafii matki chrzestnej z takimi bledami w cudzyslowie dawali eksmisje i sad to wszystko przeklepywal mimo twardych dowodow i gdzie tu jest sprawiedliwosc?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dociekliwy(2018-08-02 16:48) Zgłoś naruszenie 420

  Co konkretnie przerobil w protokole? Dopisał coś co świadek powiedział, tylko nie zostało zapisane czy dopisał coś, czego świadek w ogóle nie mówił? Skoro znikomy stopień, to pewnie to pierwsze. Ktoś z komentujących zna szczegóły

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • gogi(2019-08-31 17:32) Zgłoś naruszenie 10

  czytajcie blog fałszywe grafiki salvadora dali (jedno słowo) kropka blog spot (razem) kropka com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!