« Powrót do artykułu

Luka prawna w ustawie o SN. Jeden z artykułów odsyła do nieistniejącego artykułu

W noweli ustaw m.in. o Sądzie Najwyższym jest luka prawna, na którą zwracał uwagę Rzecznik Praw Obywatelskich. Jeden z artykułów odsyła do nieistniejące artykułu, to może skutkować kolejną nowelizacją przepisów - powiedział w środę senator PO Aleksander Pociej.

sąd najwyższy

żródło: ShutterStock

Nowela ustaw m.in. o SN i KRS przewiduje m.in., że Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN będzie wybierało i przedstawiało prezydentowi kandydatów na I prezesa SN niezwłocznie po obsadzeniu 2/3 liczby stanowisk sędziów SN, a nie - tak jak obecnie głosi przepis - dopiero, gdy obsadzone są niemal wszystkie stanowiska.

statystyki

Komentarze (4)

 • gość(2018-07-26 12:14) Zgłoś naruszenie 10

  Najważniejsza jest czytelna, jasna napisana ustawa. Jak jej nie będzie zaczną się różnego rodzaju interpretacje. A to rodzi bałagan . Poza tym interpretacjA NIE JEST PRZEPISEM. Od wielu, wielu lat mówi się pisze o tym problemie ,ale rezultatów nie widać.

  Odpowiedz
 • bee(2018-07-25 15:31) Zgłoś naruszenie 10

  Jaka znowu luka. Niechlujstwo i zła organizacja pracy. Robienie na złość komu się i jak się da. Wszystko ma swój czas tylko nie dla niewolników PiS.

  Odpowiedz
 • abcd(2018-07-25 22:12) Zgłoś naruszenie 11

  Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego? Tak wygląda podział władzy w rzeczywistości. Przeczytaj: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?"

  Odpowiedz
 • wjw(2018-07-25 14:50) Zgłoś naruszenie 00

  Autor !!! Autor !!!! Autor !!!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!