« Powrót do artykułu

Senat wybrał 13 ławników do Sądu Najwyższego

Senat wybrał w piątek 13 ławników do Sądu Najwyższego. Poparcia senatorów nie uzyskały dwie kandydatury. Senatorowie głosowali za pomocą kart wrzucanych do urny.

senat

autor: Paweł Supernakżródło: PAP

Głosowanie w Senacie w sprawie wyboru ławników przeprowadzono w piątek po godz. 10. Senatorowie mieli wymienionych na kartach do głosowania 15 kandydatów - 13 zarekomendowanych przez senacką komisję i dwoje, wobec których komisja wydała opinię negatywną.

statystyki

Komentarze (6)

 • lojer(2018-06-29 15:27) Zgłoś naruszenie 133

  Fajnie. Tylko, że po co w SN ławnicy ? SN (nie licząc Ziobry i Kaczyńskiego) jest ostatnią instancją odwoławczą w sprawach rozstrzyganych przez sądy powszechne, tzn. że powinni zasiadać w nim sędziowie z najlepszą wiedzą prawniczą. Po co wiec tam niemający żadnego wykształcenia prawniczego ławnik ? Co on ma powiedzieć na temat orzekania ? Czy coś na zasadzie "wydaje mi się to sprawiedliwe lub niesprawiedliwe ?" W sądzie nie ma sprawiedliwości czy orzekania na podstawie tego, co kogo za serce chwyci. W sądzie sędziowie orzekają na podstawie prawa. A jakie jest prawo ? Takie, jakie uchwalą kochani wybrańcy narodu. Ci, którzy wypowiadają się tak negatywnie na temat wymiaru sprawiedliwości w ogólności, często jednak o tym zapominają i kiedy sąd orzeknie tak, jak im się nie podoba, winią za to sędziego, który orzeka na podstawie bardzo złej jakości prawa w Polsce. Oczywiście, że zdarzają się wyjątki. Ale to jak wszędzie.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jamto(2018-06-29 22:26) Zgłoś naruszenie 71

  Tragikomedia dzieje się na naszych oczach.Wstyd i hańba.Czy kiedykolwiek pozbieramy się po tym upadku?!!!

  Odpowiedz
 • Biernych ....(2018-06-29 18:58) Zgłoś naruszenie 71

  .... miernych ale wiernych !

  Odpowiedz
 • serb(2018-06-29 17:50) Zgłoś naruszenie 60

  Hahar nie kpij człowieku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!