« Powrót do artykułu

TSUE: Biologiczni rodzice jednak lepsi do wychowania

 Biologicznym rodzicom, którzy oddali dziecko do adopcji, ale szybko zmienili zdanie, należy dać szansę na jego wychowanie. Nawet jeśli dla swojego siedmioletniego syna są niemal obcymi ludźmi – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w sprawie długiego konfliktu dwóch polskich małżeństw.

rodzice, dziecko, rodzina

żródło: ShutterStock

Zwłaszcza że dziecko miało siedem lat i jeszcze nie było zbyt późno, aby dać biologicznym rodzicom szansę. Jak zaznaczył trybunał strasburski, przed polskimi sądami stanęło szczególnie delikatne zadanie, ale co do zasady właściwie wyważyły interesy skonfliktowanych stron i wyczerpująco przeanalizowały wszystkie argumenty. Nie można zatem dopatrzyć się w tej sprawie naruszenia konwencji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Rafał(2018-06-22 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Małe sprostowanie do tytułu i treści: tu nie chodzi o Trybunał Sprawiedliwości, lecz o Europejski Trybunał Praw Człowieka. To dwie różne instytucje. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Tomasz Wyderka(2018-06-25 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze,że daje się szansę rodzicom naturalnym,szkoda tylko,że aż tyle lat trwała sprawa w Sadach,powinno przy takich sprawach sądownictwo szybciej działać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!