« Powrót do artykułu

Mariusz Białecki: Jako notariusz mogę tylko informować klientów o ryzyku [WYWIAD]

- Sprawa nie jest zerojedynkowa. Gdy wyłączymy możliwość zabezpieczenia pożyczki nieruchomością to w praktyce wiele osób, często w finansowo podbramkowych sytuacjach, nie będzie w stanie szybko pożyczyć pieniędzy. Regułą w tego rodzaju przypadkach bowiem jest to, że właśnie nieruchomość jest ich jedynym dobrem majątkowym. Sam pewnie, gdybym potrzebował z dnia na dzień 15 tys. zł na leczenie kogoś najbliższego, byłbym w stanie postawić na szali nawet swoje jedyne mieszkanie - mówi Mariusz Białecki prezes Krajowej Rady Notarialnej.

Mariusz Białecki prezes Krajowej Rady Notarialnej

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mariusz Białecki prezes Krajowej Rady Notarialnej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Tyrqa(2018-05-28 10:12) Zgłoś naruszenie 1519

  bzdura..., istnieje coś takiego jak pożyczka hipoteczna w banku... Notariusz, który sporządza umowę "przewłaszczenie na zabezpieczenie" powinien ponosić pełną odpowiedzialność za swój czyn. A przede wszystkim wszystkim kwota pożyczki powinna iść przez konto kancelarii notarialnej, żeby nie było sytuacji, że np. ktoś "pożycza komuś" 40 000 zł, a w akcie piszą, że np. 70 000 zł. I jeszcze dajce nazwiska tych notariuszy z "mafii". Czy są sprzed "deregulacji", czy po "deregulacji"

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Moc z Wami(2018-05-28 23:45) Zgłoś naruszenie 20

  Treść zablokowana. Jako osoba zainteresowana chciałem wykupić dostęp do treści, ale po co jak tekstu nie przeczyta osoba niespecjalnie zainteresowana. Ta z kolei otrzyma wiadomości nadwyraz krytyczne za darmo. Panie Mariuszu proszę na przyszłość uwzględniać brak dostępu "darmowego" odbiorcy do WYWIADU.

  Odpowiedz
 • Bueno(2018-05-29 08:16) Zgłoś naruszenie 10

  Właśnie, po pierwsze przelew jako dowód wysokości kwoty, po drugie hipoteka, a nie przewłaszczenie. Przewłaszczenie nieruchomości na zabezpieczenie to prawnicza konstrukcja, której skutkiem jest ominięcie przepisów o hipotece oraz o zakazie przeniesienia własności nieruchomości pod warunkiem. Niby formalnie poprawnie ale niezgodnie z duchem przepisu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Zdzicho Pięcsetplusiński(2018-05-29 08:24) Zgłoś naruszenie 11

  Notariusz nie jest podmiotem ktory ma chronic interesy innych osob. Jest kapitalizm i kazdy musi dbac sam o swoje interesy. Owszem jezeli ktos nie ma wiedzy czy sie nie orientuje - jest tyle biur darmowej pomocy prawnej np. w starostwach ktore pomoga.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!