« Powrót do artykułu

Projekt noweli ustawy o SN: Skarga nadzwyczajna dla prokuratora generalnego i RPO

Skarga nadzwyczajna będzie mogła zostać złożona wyłącznie przez Prokuratora Generalnego lub Rzecznika Praw Obywatelskich, a asesorów sądowych będzie powoływał prezydent - to główne złożenia projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, który pojawił się na stronie Sejmu.

Sąd Najwyższy w Warszawie

żródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy w Warszawie

statystyki

Komentarze (6)

 • .(2018-05-04 22:40) Zgłoś naruszenie 44

  Taka nowela bardzo ograniczy instytucję skargi nadzwyczajnej. Choć obecny zakres podmiotów uprawnionych do wniesienia był szeroki to nie powinno się popadać w taką skrajność.

  Odpowiedz
 • fgtr(2018-05-04 12:31) Zgłoś naruszenie 42

  To funta klakow nie warte

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bee(2018-05-04 10:58) Zgłoś naruszenie 47

  Skarga nadzwyczajna jest tak skonstruowana, że nie jest dla zwykłego człowieka. Występować w niej mogą tylko przekupni, sprzedajni urzędnicy. Urzędnik to bezmyślny i złośliwy trol. Krzywdzi petenta, bo mu ma go za gorszy sort. Popierajcie dalej ludzi agencji rzymskiej - to zamienią Polaków w nędzny, głodny pod-lud zarządzany przez przepasionych urzędników kościelno-rządowych-samorządowych.

  Odpowiedz
 • P.(2018-05-04 13:24) Zgłoś naruszenie 31

  Tylko, że mianowanie asesorów nie należy do konstytucyjnych prerogatyw Prezydenta, których nie można wykładać rozszerzająco, przez co Prezydent będzie musiał uzyskać kontrasygnatę Prezesa RM, dla nominacji asesora. Tym samym strony postępowania uzyskają argument do podniesienia zarzutu niekonstytucyjności asesury z uwagi na związanie decyzji prezydenta od uzyskania kontrasygnaty.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-05-07 07:16) Zgłoś naruszenie 20

  ...........a Ja w imieniu wszytskich długoletnio zatrudnionych od bardzo mlodych lat chciałem sie poskarżyć na sytuacje emerytalną takich pracowników. Nawet prospołeczny PiS tego nie POjmuje..oto ironia losu: syn Tuska jak słyszeliśmy z przesłuchania komisji ds AmbGold inkasował 7000zł za jak to podsumowała przewo komisji śledczej Pani Wasserman-mailowanie i figurowanie na stanie, a w tym czasie Jego tatuś Donald jako Premier, razem z bandą karierowiczów ,POlitycznie okradał cynicznie z wypracowanego już wcześniejszego wieku emerytalnego osoby pracujące w naprade szkodliwych warunkach pracy jak rtęć,kwasy,opary wybuchowe i gazy, promieniowanie radioaktywne itp .osoby kiedyś wcześnie młodo- zatrudnianych obywateli czyli od 15r. życia z wieku emerytalnego, zmuszając do 52 lat pracy9Obecnei 50 lat) , zatrudnianych w soboty i święta jak to za komuny bywało bez dni zamiennie wolnych,w nadgodzinach , zatrudnianych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy za które obiecuje w Ustawie Pomostowej żebracze"rekompensaty" refundowane od Tych też tak zatrudnionych którzy emerytur nie dożyją ale pod warunkiem, że Oni uprawnieni dożyją tego nowego jego wieku emerytalnego. Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656 ART 22: --;: Czyż to nie jest od tego Słoneczka Peru cyniczne szyderstwo ze społeczeństwa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!