« Powrót do artykułu

RODO: Dowiemy się, czy byliśmy sprawdzani przez organy ścigania

Każda osoba będzie mogła się dowiedzieć, że była inwigilowana np. przez policję. To jedno z nowych uprawnień przewidzianych w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości.

Polska policja;radiowóz

żródło: ShutterStock

Ustawa nie wskaże katalogu organów, które będą ją musiały stosować.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Marian_F(2018-04-23 19:12) Zgłoś naruszenie 90

  "Jeśli śledztwo będzie trwało, to służby nie udzielą nam informacji." - czyli brak informacji to treż informacja, że jesteśmy na widelcu!

  Odpowiedz
 • Bzdury.....(2018-04-23 09:58) Zgłoś naruszenie 728

  Policja nie inwigiluje. Sprawdzenia mają marginalny charakter i są prowadzone tylko w niezbędnym zakresie. Ci którzy mają coś za uszami nie będą o nic pytać.... a na pewno skorzystają osoby o zachwianej osobowości z manią prześladowczą.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • NWO(2018-04-23 20:24) Zgłoś naruszenie 60

  Ciekawe ilu jest Policjantów gotowych zająć się sprawą nielegalnych czipów, broni elektromagnetycznych etc. Czy wszyscy przekupują ich podwyżkami, zajmują czas biadoleniem programami emerytalnymi, grają wiekiem emerytalnym, obiecankami itd. Służba to nie służalczość. Jak w niektórych sprawach tak dalej pójdzie trzeba będzie stworzyć alternatywną Policję.

  Odpowiedz
 • bezprawnik(2018-04-25 18:41) Zgłoś naruszenie 50

  A co z rozpasaną do granic absurdu kartoteką kryminalną i gromadzonymi w niej a następnie przetwarzanymi tam licznymi danymi osób,nie zawsze związanych z prowadzonym dochodzeniem czy śledztwem.Bo pamiętać należy,że Policja prowadzi również zgodnie z Ustawą o Policji sprawy operacyjne w ramach których pozyskuje różne dane osobowe a następnie je przetwarza.Co wobec tego RODO na to-?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!