« Powrót do artykułu

Kodeks budowlany będzie znów przebudowany

Specustawa mieszkaniowa ma zacząć działać już w połowie tego roku. Nie jest jednak wykluczone, że jej obowiązywanie będzie ograniczone czasowo – taką deklarację złożył w poniedziałek po południu na spotkaniu konsultacyjnym wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Budowa

żródło: ShutterStock

Ostatecznie porzucono zaś prace nad projektem o uproszczeniu procesu inwestycyjno-budowlanego, który zakładał spore zmiany w procedurach wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • zs(2018-03-22 06:34) Zgłoś naruszenie 30

    Niech się dobrze konsultują z praktykami(20-30 letnim doświadczeniem upr. w projektowaniu, nadzorach, budowie obiektów) w terenie na seminariach,konferencjach,sympozjach organizowanych przez np.DND,gdzie bywa ok. 400 inż. ekspertami różnych branż,jest merytoryczna dyskusja i przedstawiane problemy oraz potrzeby w przepisach bud. pożarowych ,bhp ,sanitarnych ,technologicznych i innych. Niech nie biorą przykładów i wyciągają wnioski z wycieczek np. do Francji .Bo to nie przystaje i błędne daje refleksje ,dziwne zapisy w prawie!. Niech autorzy dobrze słuchają praktyków ,nie teoretyków zza biurka wybranych z kapelusza prezia,bo wychodzą później projekty ustaw z dziwnymi rozwiązaniami (220 stron KBU).

    Odpowiedz
  • Web Site Blocked(2018-03-22 00:37) Zgłoś naruszenie 00

    Submission

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!