« Powrót do artykułu

Policja zajrzy w majątki drobnych złodziejaszków

 Projekt przepisów, które mają poskromić notorycznych złodziei, w najbliższym czasie trafi do akceptacji rządu. Chodzi o kompleksową nowelizację kodeksu wykroczeń przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

policja 1

żródło: ShutterStock

Ostatecznie uzgodniono, że informacje o sprawcach wykroczeń będą zbierane w ramach Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (KSIP)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • teoretyczne państwo(2018-02-26 17:52) Zgłoś naruszenie 20

  A kiedy skarbówka się weźmie za przestępców? Skoro nie pracuje, to skąd ma kasę np. na adwokata, na domy, na samochody? Jeśli dostał, to od kogo i czy zapłacił podatek od darowizny. Jeśli zarobił to gdzie i czy możliwe są takie oszczędności po odjęciu opłat. Przecież to co jest teraz, to jest farsa. Gość nie pracuje, bo jest przestępcą i stać go na adwokata, którego honorarium wynosi kilka tysięcy. Wszyzcy wiedzą, że forsa z przestępstwa, a każdy udaje, że nie wie.

  Odpowiedz
 • olll(2018-02-26 15:03) Zgłoś naruszenie 10

  rejestr osób podejrzanych lub obwinionych? każdego można podejrzewać lub obwinić, a potem uniewinnić. ale błoto pozostanie w...rejestrze...super. ciekaw jestem co na to TK?

  Odpowiedz
 • Monika(2018-02-26 16:25) Zgłoś naruszenie 01

  Jestem przychylna w związku z tą ustawą

  Odpowiedz
 • Gii(2018-02-26 21:28) Zgłoś naruszenie 00

  A kiedy będzie można rejestrować poszukiwania do sprawy w ramach systemu policyjnego?..bo jak narazie wystarczy przez rok nie odbierać wezwań..albo zmienić adres zamieszkania...i sprawa umorzona....no i kiedy zrezygnują z niepotrzebnych ograniczeń w terminach umożliwiających ukaranie mandatem..a nie na siłę pchać wszystko do Sądu mimo ,żesprawca się przyznaje i chce mandat...

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-02-26 21:56) Zgłoś naruszenie 01

  Bo do większych złodziei jest za krótka . POmijam , że razem z nimi lody kręci , zgodnie z tradycją .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!