« Powrót do artykułu

Czy zaostrzenie kar pomoże zwierzętom?

W zeszły piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt (druk sejmowy nr 1509). Prace nad tym projektem rozpoczęły się pod koniec 2016 r. z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości i przede wszystkim były kojarzone z zaostrzeniem kar za przestępstwa wobec zwierząt. Warto zatem pokusić się o refleksję nad tym, czy podniesienie kar coś rzeczywiście zmieni w zwierzęcym losie.

norki, zwierzęta futerkowe, hodowla

żródło: ShutterStock

Zaostrzenie sankcji karnej spowoduje zapewne pewną tendencję do wydawania przez sądy bardziej surowych wyroków

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • abcd(2018-02-01 11:13) Zgłoś naruszenie 46

  Lewactwo zawsze twierdziło, że nie wysokość kary, a jej nieuchronność. I nagle doznało olśnienia - w przypadku zwierząt to wysokość kary, wysokość kary ma znaczenie. Pewnie zastanawiasz się dlaczego tak jest? To proste - dla nich najważniejszy jest człowiek, ale pod warunkiem, że ma twarz mordercy.

  Odpowiedz
 • Ty(2018-02-01 20:56) Zgłoś naruszenie 30

  Ignorantom przypominam, że często od zwierząt się zaczyna, a na ludziach kończy.

  Odpowiedz
 • racjonalista(2018-02-01 14:49) Zgłoś naruszenie 35

  Powoli chwiejemy racjonalnością systemu karnego. Jego poukładaniu. Takiemu, że są czyny bardzo poważne - zabójstwo, gwałt, rozbój, nieco mniej poważne: oszustwo, kradzież i całkiem błahe: zniewaga, przestępstwa przeciw zwierzętom, usunięcie tabliczki znamionowej. Tutaj stawiamy zwierzę ponad człowiekiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kumpela(2018-02-01 21:20) Zgłoś naruszenie 10

  Ile jest człowieka w człowieku skoro znęca się nad zwierzętami ? Dla mnie to nie człowiek ani nie zwierze lecz okrutna bestia, którą powinno spotkać takie samo zło jakie on uczynił tym wspaniałym istotom jakimi są zwierzaki!!!

  Odpowiedz
 • Winny(2018-02-01 10:05) Zgłoś naruszenie 13

  Pomoże z walką z bestwialstwem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!