Przemoc domowa to nie wymysł. Za liczbami stoją prawdziwe tragedie

Głównymi źródłami danych na temat rozmiarów zjawiska przemocy w rodzinie są policyjne i sądowe statystyki, odnoszące się do procedur Niebieskiej Karty oraz skazań. Nie znamy dokładnej skali zjawiska (ciemna liczba spraw). Wg danych Agencji Praw Podstawowych UE 19% kobiet w Polsce doświadczyło przemocy, w tym przemocy w rodzinie. Z uwagi na metodologię badania dane te są zaniżone. Dane Policji przedstawiają liczbę interwencji domowych dotyczących przemocy w rodzinie oraz – pochodzące z procedury „Niebieskie Karty”– liczby ofiar i sprawców przemocy domowej.

policja 1

żródło: ShutterStock

Dane Policji przedstawiają liczbę interwencji domowych dotyczących przemocy w rodzinie oraz – pochodzące z procedury „Niebieskie Karty”– liczby ofiar i sprawców przemocy domowej.

statystyki

Komentarze (5)

  • Kpiarz (2017-11-26 13:26) Zgłoś naruszenie 91

    Przyjęło się twierdzenie że zjawisko jest p wiele liczniejsze niż wynika to z danych gdyż kobiety, ofiary przemocy domowej rzadko się do tego przyznają. Zapewne to prawda. Ale ofiary przemocy domowej - mężczyźni, nigdy. Ich nie należy bronić???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gadzeciaz (2017-11-26 13:55) Zgłoś naruszenie 21

    Może wreszcie zmienić kilka przepisów i na kazać sądom że by bez względnie skrzywdził sprawców przemocy w rodzinach. Dane statystyczne które publikują media są mocno nie realne do rzeczywistości. A to dla tego że właśnie sąd nie skazuje na wiezmienia tylko daje zawiasy, albo dozór kuratora. A tak na prawdę oprawcy się śmieją z tych wyroków i dalej tyranizują swoje ofiary. ALeo nakaz eksmisji. Jeśli dom należy do oprawcy lub do obojga to co ma ta poszkodowana osoba zrobić spłacić tą drugą osobę, ciekawe za co?! Powinnowacyjnym być tak że za znęcanie się wylatuje z domu i jak nie ma dla niego mieszkania socjalnego to pod most. Taki ktoś nie powinien posiadać swoich praw człowieka, ponieważ nim nie jest. Taki ktoś jest potworem i degneratem!!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!