« Powrót do artykułu

Prezydent rozszerza nieodpłatną pomoc prawną

O poradnictwo obywatelskie i mediacje mają się poszerzyć usługi świadczone na podstawie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. Tak wynika z prezydenckiego projektu wniesionego właśnie do Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda

autor: Radek Pietruszkażródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • a ja głvpi za nim agitowałem(2017-08-08 14:54) Zgłoś naruszenie 54

  Czyli nic nowego pod słońcem. Więcej kasy dla korporacji prawniczych. Odnoszę wrażenie, że pan Duda jest bardziej notariuszem niż prezydentem.

  Odpowiedz
 • SZUKAJĄCA POMOCY PRAWNEJ(2017-08-08 18:25) Zgłoś naruszenie 41

  Świadczona pomoc prawna za darmo to obraz nędzy i rozpaczy w Tczewie w Starostwie powiatowym jest punkt pomocy prawnej i co ten prawnik tam robi odbiera tylko wynagrodzenie za swoją marną świadczoną pomoc.Petent z internetu więcej wie niż prawnik jest bardzie zorientowany w przepisach ktore go interesują ,a do punktu przyszedł ,aby potwierdzić swoją wiedzę ,której i tak nie otrzymał merytorycznej odpowiedzi na zapytania w kwestii o którą pytał.SZKODA KASY w mojej ocenie załapuja się na takie fuchy prawnicy o bardzo marnych kompetencjach w zakresie prawa. JESTEM zbulwersowana potraktowaniem przez prawnika mojej sprawy i wyszłam bez pomocy ale oświadczenie o tym że byłam musiałam wypełni.TAK WYGLADA TA POMOC PRAWNA.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • observer(2017-08-08 21:42) Zgłoś naruszenie 22

  Tego się obawiałem, że Duda, jako notariusz, będzie strzegł interesu korporacji. Takiej pomocy udzielają członkowie korporacji prawniczych. Absurd takiego rozwiązania polega na tym, że zakłąda się (o czym wspomina dyskutantka pod nickiem "szukająca pomocy prawnej"), że udzielający takiej pomocy będzie się znał na tak szerokim spektrum problemów. Z góry wiadomo, że to niemożliwe.

  Odpowiedz
 • ma(2017-08-09 08:48) Zgłoś naruszenie 10

  To prawda jak tu się wypowiadają inni ta pomoc prawna to lipa do kwadratu . Ci prawnicy to tak naprawdę nic nikomu nie pomogli . Spotkałam takie osoby , które potraktowano ze swoimi sprawami odmownie , bo wiedza żadna. Opowiedziały mi o tym i przyszły do mnie ze swoimi problemami z prośbą o pomoc . To ja nie będac prawnikiem przygotowałam im pisma do sądów i innych urzędów. Kto tych prawników rozlicza z wykonanej pracy , pewnie nikt, a kasa podatników idzie w błoto.

  Odpowiedz
 • Adam Porada(2018-02-05 00:44) Zgłoś naruszenie 00

  Staram się podsumować informacje o systemie darmowych porad prawnych w przystępny sposób. http://pomoc-prawo.pl Jak znajdziecie coś nieaktualnego to napiszcie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!