« Powrót do artykułu

Urzędnicy i posłowie przeciwko dopalaczom

Dziś posłowie PO mają wnieść do laski marszałkowskiej projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ma on ułatwić walkę z groźnymi dla zdrowia substancjami psychoaktywnymi, a bazuje na propozycji przedstawionej przez prawników z łódzkiego magistratu.

dopalacze

żródło: ShutterStock

Mimo że urzędnicy wykazują się dużą kreatywnością w walce z dopalaczami, to ich starania nie doprowadziły na razie do całkowitego wyeliminowania problemu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • p(2017-07-05 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwiązanie jest banalne. Po pierwsze ustawa o substancjach i preparatach podlegających rejestracji. A tutaj wprowadzić całe grupy substancji wymagających rejestracji. W przypadku obrotu substancjami niezarejestrowanymi osoba przyłapana obciążana jest grzywną w wysokości 50 000 zł oraz pokrywa całość kosztów leczenia i utrzymania osoby, u której doszło do zatrucia takim preparatem. Plus przepadek mienia w całości, również takiego darowanego rodzinie i znajomym w okresie prowadzenia działalności dilerskiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!