« Powrót do artykułu

Ministerstwa i urzędy nie zapłacą za wyciek danych

Administracja rządowa i samorządowa nie będą podlegały karom za złamanie przepisów o ochronie danych osobowych. To nieuczciwe – mówią przedsiębiorcy, którym grozić ma nawet 20 mln euro

Kary finansowe nierówno rozłożone

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kary finansowe nierówno rozłożone

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Hajmdal(2018-03-08 08:54) Zgłoś naruszenie 10

  Jasna najlepiej ukarać zarabiającego 2200 zł urzędnika. Chcemy mieć super obsługę i doskonałe zabezpieczenia ale najlepiej żeby to nic nie kosztowało. Tak się nie da!

  Odpowiedz
 • A po co komu kim jestem?(2017-04-27 16:09) Zgłoś naruszenie 11

  Kara na URZĘDNIKÓW, a nie na urząd! Mają pensje i stanowiska, to jest kogo karać i sankcje finansowe stosować. Największy bajzel jest w samorządach! Mogę się zgodzić, że kary na urzędnikach mogą być do tych stu tysięcy PLN, a nie w milionach euro! Ale kary być muszą! Inaczej RODO będzie tylko zbiorem nic NIE ZNACZĄCYCH dla urzędasa samorządowego PRZEPISÓW! Czyli tak jak dzisiaj jest respektowane ustawodawstwo ochrony danych osobowych przez urzędasów samorządowych!

  Odpowiedz
 • @(2017-04-18 19:39) Zgłoś naruszenie 02

  "Nałożenie kary w wysokości miliona złotych na urząd" Dlaczego zaraz na urząd? Można nałożyć na odpowiedzialnych urzędników.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!