Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy policja uzyska od operatora dostęp do danych telekomunikacyjnych?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dane telekomunikacyjne są objęte obowiązkiem zatrzymania i przechowywania, a także obowiązkiem zapewniania uprawnionym podmiotów warunków dostępu i utrwalania przetwarzanych danych. Wymienia je Art. 180c ustawy prawo telekomunikacyjne. Zgodnie z definicją są dane niezbędne do: 1) ustalenia zakończenia sieci, telekomunikacyjnego urządzenia końcowego, użytkownika końcowego: a) inicjującego połączenie, b) do którego kierowane jest połączenie; 2) określenia: a) daty i godziny połączenia oraz czasu jego trwania, b) rodzaju połączenia, c) lokalizacji telekomunikacyjnego urządzenia końcowego.
Dane telekomunikacyjne są objęte obowiązkiem zatrzymania i przechowywania, a także obowiązkiem zapewniania uprawnionym podmiotów warunków dostępu i utrwalania przetwarzanych danych. Wymienia je Art. 180c ustawy prawo telekomunikacyjne. Zgodnie z definicją są dane niezbędne do: 1) ustalenia zakończenia sieci, telekomunikacyjnego urządzenia końcowego, użytkownika końcowego: a) inicjującego połączenie, b) do którego kierowane jest połączenie; 2) określenia: a) daty i godziny połączenia oraz czasu jego trwania, b) rodzaju połączenia, c) lokalizacji telekomunikacyjnego urządzenia końcowego. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • jejeje
    2020-03-03 14:21:09
    No właśnie ale nie treść jak to w rzeczywistości jest stosowaner przez niektórych majtków do celów prywatnych. To jest nielegalne. Mowa o osobach nie podejrzanych i prywatnych.
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej