Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Adwokaci protestowali w Warszawie. Chcą większych stawek dla pełnomocników z urzędu [Zdjęcia]

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
pół miliarda złotych na prawników - amatorów" - wskazywali adwokaci w zapowiedzi protestu. Tymczasem - jak podkreślają - działania w sądzie "z urzędu" to profesjonalna pomoc prawna dla najuboższych. "Zamiast rozwiązać ten problem, rząd zapowiedział gigantyczne nakłady na tzw. bezpłatną, przedsądową pomoc prawną. Będą mogli udzielać jej prawnicy - amatorzy, bez kontroli ich kwalifikacji i bez odpowiedzialności za swoje porady. To niebezpieczna fikcja" - uważają.
pół miliarda złotych na prawników - amatorów" - wskazywali adwokaci w zapowiedzi protestu. Tymczasem - jak podkreślają - działania w sądzie "z urzędu" to profesjonalna pomoc prawna dla najuboższych. "Zamiast rozwiązać ten problem, rząd zapowiedział gigantyczne nakłady na tzw. bezpłatną, przedsądową pomoc prawną. Będą mogli udzielać jej prawnicy - amatorzy, bez kontroli ich kwalifikacji i bez odpowiedzialności za swoje porady. To niebezpieczna fikcja" - uważają. / PAP / Marcin Obara
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • myślicie, że tego nie widać?
  2015-07-04 08:39
  Te opowiadstki adwokatów są po prostu śmieszne. Przedwczoraj czytałem, jak Kalisz wyżalał się, że jego aplikanci zarabiają więcej niż on jako poseł (sic!!!).
  Codziennie przechodze obok kilku kancelarii adwokackich. Bryki takie, że szczęka opada. Jakby nie mieli kasy jak lodu, to by na takie ich nie było stać. A teraz jeszcze znaleźli sobie dodatkowego frajera - społeczeństwo, które ma im płacić.
  1
  zgłoś
 • do do ja
  2015-07-01 15:41
  Nawet w XIX w. kosztem nie był jedynie długopis. A dojazd do klienta? A czas poświęcony na przygotowanie do sprawy? A koszty utraconych korzyści? Niestety w Polskim społeczeństwie nadal zauważa się jedynie pracę rąk własnych - wysiłku intelektualnego nikt nie docenia..
  0
  zgłoś
 • do ja
  2015-07-01 04:26
  A jakie to koszty mają adwokaci: długopis .
  0
  zgłoś
 • ja
  2015-06-30 21:31
  W przeciwieństwie do policjantów, pielęgniarek, lekarzy, senatorów, posłów i ministrów, którzy dostają wynagrodzenie na rękę, adwokatom przez państwo zlecane są zadania wynagradzane poniżej kosztów, czyli to adwokaci ponoszą koszty tego, że świadczą pracę, zamiast za nią otrzymywać wynagrodzenie.

  Czytanie nie boli... naprawdę. Odrobina wysiłku intelektualnego też nie zaszkodzi...
  0
  zgłoś
 • EU
  2015-06-30 15:14
  Strajkują policjanci,strażacy,pielęgniarki ,lekarze a teraz adwokaci potem będzie strajkować senat ,sejm i ministrowie, na koniec zastrajkuje wojsko i zrobi z tymi strajkującymi z budżetu porządek.Tak już było.
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej