Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fałszywe dane i wprowadzanie w błąd. Kiedy popełniane są wykroczenia przeciwko instytucjom

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Organy państwowe i upoważnione z mocy ustawy instytucje mają prawo legitymowania. Wprowadzanie w błąd co do tożsamosci własnej lub innej osoby, a także obywatelstwa, zawodu miejsza zamieszkania i zatrudnienia podlega karze grzywny. Jak czytamy w kodeksie wykroczeń: "Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1".
Organy państwowe i upoważnione z mocy ustawy instytucje mają prawo legitymowania. Wprowadzanie w błąd co do tożsamosci własnej lub innej osoby, a także obywatelstwa, zawodu miejsza zamieszkania i zatrudnienia podlega karze grzywny. Jak czytamy w kodeksie wykroczeń: "Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1". / ShutterStock
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej