Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego nie można psuć wspólnej własności, czyli wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Własność publiczna nie oznacza, że każdy może swobodnie decydować o urządzeniach użytku publicznego,takie jak alarmy, oświetlenie, zegary czy telefony. Jak czytamy w kodeksie wykroczeń, kto ze złośliwości lub swawoli utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności uszkadza lub usuwa przyrząd alarmowy, instalację oświetleniową, zegar, automat, telefon, oznaczenie nazwy miejscowości, ulicy, placu lub nieruchomości, urządzenie służące do utrzymania czystości lub ławkę, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
Własność publiczna nie oznacza, że każdy może swobodnie decydować o urządzeniach użytku publicznego,takie jak alarmy, oświetlenie, zegary czy telefony. Jak czytamy w kodeksie wykroczeń, kto ze złośliwości lub swawoli utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z urządzeń przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności uszkadza lub usuwa przyrząd alarmowy, instalację oświetleniową, zegar, automat, telefon, oznaczenie nazwy miejscowości, ulicy, placu lub nieruchomości, urządzenie służące do utrzymania czystości lub ławkę, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • brejofor
    2015-01-08 14:33:21
    Chryste...Pullizera za ten artykuł. Przeklejenie 3 przepisow z k.w. , a dodatkowo opatrzone komentarzami rownie diabelnie trafnymi co tresciwymi. Mysle ze jezeli forma artyukulu sie przyjmie autor bedzie mial robote na najblizsze 10 lat.
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej