Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studia prawnicze to nie tylko teoria. 5 przykładów zajęć praktycznych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Szczególnie aktywna w oferowaniu zajęć o wymiarze praktycznym jest Katedra Kryminalistyki. Jej wizytówką jest projekt CSI: Warsaw. Studenci wcielają się w śledczych, którzy dostają zgłoszenie o zdarzeniu i muszą się udać we właściwe miejsce. I tym miejscem nie jest sala dydaktyczna na uniwersytecie, lecz często oddalony o dziesiątki kilometrów od Warszawy opuszczony dom. W toku zajęć CSI: Warsaw studenci uczą się zabezpieczać ślady, przesłuchiwać świadków, a także – co może najważniejsze – łączyć fakty. Same zajęcia niewiele odbiegają od tego, co można zobaczyć w przyzwoitych filmach kryminalnych.
Szczególnie aktywna w oferowaniu zajęć o wymiarze praktycznym jest Katedra Kryminalistyki. Jej wizytówką jest projekt CSI: Warsaw. Studenci wcielają się w śledczych, którzy dostają zgłoszenie o zdarzeniu i muszą się udać we właściwe miejsce. I tym miejscem nie jest sala dydaktyczna na uniwersytecie, lecz często oddalony o dziesiątki kilometrów od Warszawy opuszczony dom. W toku zajęć CSI: Warsaw studenci uczą się zabezpieczać ślady, przesłuchiwać świadków, a także – co może najważniejsze – łączyć fakty. Same zajęcia niewiele odbiegają od tego, co można zobaczyć w przyzwoitych filmach kryminalnych. / ShutterStock

Powiązane

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • ....muszki, będzie wiosna....
    2014-11-10 19:47:38
    A po ukończeniu studiów prawniczych okazuje się, że otrzymujemy według naszego ukochanego państwa... człowieka bez żadnych kwalifikacji zawodowych, który w zakresie możliwości bycia prawnikiem ma uprawnienia jak absolwent trzech klas szkoły podstawowej. A może nawet i jednej, jeśli ten nauczył się podpisywać.
    W dodatku podobno są to studia zupełnie zbędne, bo ponoć wszystkiego uczy się na 3-letniej aplikacji.
    0

Zobacz więcej