Obniżenie wieku emerytalnego nie dla kobiet sędziów i prokuratorów

autor: Bożena Wiktorowska, Emilia Świętochowska28.11.2016, 07:44; Aktualizacja: 28.11.2016, 14:15
prawo

Projekt ustawy przygotowany przez prezydenta reguluje także kwestę aktywności zawodowej sędziów i prokuratorów po osiągnięciu wieku emerytalnego.źródło: ShutterStock

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom resort sprawiedliwości dał zielone światło do wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet sędziów i prokuratorów do 65. roku życia. Zadeklarował jednak, że w przyszłości przedstawi projekt przepisów, które wyeliminują nierówne traktowanie tej grupy zawodowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • To uderza w niezawisłość Sędziów i Prokuratorów(2016-11-28 08:45) Zgłoś naruszenie 311

    Bo podniesienie wieku emerytalnego z 50 lat na 67....... spowoduję ucieczkę Sędziów i Prokuratorów ze starego rozdania na sowite emki póki jeszcze czas...... Ale skąd wziąć NOWYCH ?????

    Odpowiedz
  • pisak(2016-11-28 10:15) Zgłoś naruszenie 310

    nie dać emerytury

    Odpowiedz
  • otgees(2016-11-28 10:18) Zgłoś naruszenie 126

    Przepraszam, w jaki sposób równy wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn jest dyskryminacją ze względu na wiek ? To raczej w pozostałych przypadkach mężczyźni są dyskryminowani ze względu na wiek, tu akurat jest sprawiedliwie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-11-28 10:27) Zgłoś naruszenie 2620

    ........I słusznie? czyż to nie Oni POpierając Słoneczko Peru doprowadzili do tego ,że ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w tych szkodliwych. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" Były Minister Budka co oznajmił w Sejmie obecny minister Ziobro wziął sobie te słowa zapewne do serca i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Jak do tego dodamy ,że „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą-- a wszystko to o czy przypominam ponownie klepnął ten dyspozycyjny Trybunał Wykształciuchów na prawie Machiavellego „„PRZYJMOWANIE TAKICH ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH, które jego zdaniem będą najlepiej służyły realizacji tych celów politycznych. […] nawet jeżeli można mieć wątpliwości, czy unormowanie to było najlepsze z możliwych . ….... Przypominamy . Uzasadnienie Trybunału co do Konstytucyjności Wstecznie wprowadzonej w 2008 r z moca na 1999r na niekorzysć tak zatrudnionych -- Ustawy o Emeryturach Pomostowych oraz o wieku Emerytalnym: ...TK .”.Osoby tak zatrudnione powinny sobie zdawać sprawę ze sposobu procedowania nowej Ustawy Pomostowej, że jest to prawo wygaszające”. --hahahaaa?....... w 1980 r ludzie którzy tak zaczynali prace w tych warunkach mieli przewidzieć że w 2008r odbędzie się taka debata nad nową Ustawą?.!!!! ….”Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".......a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-” tu widać jak zjadacie wlasny ogon.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wacek(2016-11-28 10:51) Zgłoś naruszenie 42

    CO TO ZA OKROPNY KRAJ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • thadde(2016-11-28 13:39) Zgłoś naruszenie 112

    Chore państwo rządzone przez absolutnych amatorów. Nalezy wszystkich podciągać do wieku 65 l. Wyjątkiem mogą być tylko górnicy. Każdy kto decyduje się brac wcześniejszą emeryturę nie powinien mieć prawa do pracy , w przeciwnym razie wszystkie te wyfiokowane sądowe paniusie dołożą sobie do pensji emeryturę. Wszyscy tzw. prywaciarze wezmą również emeryturę , przecież nie będą wówczas płacić ubezpieczenia społęcznego. „[...]Rzeczpospolitą diabli biorą, bo już tak bezsilna, na takie psy zeszła, że się nikomu nie może opędzić" pisał Sienkiewicz. Jakże to aktualne.

    Odpowiedz
  • zorientowany(2016-11-28 14:28) Zgłoś naruszenie 151

    Czyli wiceminister - prawnik, mówi tak. Wiemy, że uchwalimy niepraworządną ustawę, łamiącą zasadę równości, ale ją uchwalimy, bo nam się śpieszy. To moim zdaniem, też prawnika, samobój, który w przyszłości może skutkować odpowiedzialnością przedvTrybunałem Stanu. Zdarzają się bowiem błędy legislacyjne- u nas nader często- ale ujawniane ex post, natomiast przedkładanie pod głosowanie projektu ustawy, która wprowadza w tej kwestii bezprawie, to działanie umyślne. To żenujące i dyskwalifikujące ministra , nomen omen - Warchoła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Taka tam sędzia(2016-11-29 07:34) Zgłoś naruszenie 142

    Olewam. Nie robie. Koniec prscuje po 8 godzin dziennie. Nie bede pisala uzasadnien w domu w weekendy. A obywatel niech sobie pisze skargi. Bede matką i żoną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz