statystyki

Maciej Bednarkiewicz: Ikona palestry

autor: Piotr Szymaniak22.11.2016, 11:47; Aktualizacja: 22.11.2016, 12:08
prawo prawnik

Zapamiętany zostanie jako wybitny obrońca w procesach politycznych.źródło: ShutterStock

We wspomnieniach o Macieju Bednarkiewiczu trudno uciec od wielkich słów. Mało jest jednak życiorysów, które by bardziej uzasadniały ich użycie.

Maciej Bednarkiewicz

Maciej Bednarkiewicz

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ubiegłym tygodniu adwokatura żegnała jednego ze swoich najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli, mec. Macieja Bednarkiewicza. – Wszędzie, gdzie się nie pojawił, zostawiał ślad swojej wielkości – mówi inny nestor adwokatów, mec. Czesław Jaworski.

Zapamiętany zostanie jako wybitny obrońca w procesach politycznych. Przed 1989 r. bronił robotników z Ursusa czy był pełnomocnikiem Barbary Sadowskiej, matki Grzegorza Przemyka. Po upadku PRL był m.in. pełnomocnikiem oskarżycieli posiłkowych w procesach w sprawie masakry robotników Wybrzeża czy zastrzelonych górników w kopalni Wujek. Jednak, jak przypomina Czesław Jaworski, redaktor naczelny pisma „Palestra”, Maciej Bednarkiewicz był nade wszystko znakomitym cywilistą. Już jego praca magisterska, w której pisał o małżeńskich ustrojach majątkowych, była uznana za wybitną. Do tego stopnia, że sam zainteresowany musiał się tłumaczyć na uczelni, że ją samodzielnie napisał.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane