W kancelarii zajmuje stanowisko associate. Mimo krótkiego stażu zawodowego zgromadził już nieczęsto spotykane nawet wśród dużo starszych prawników doświadczenia w prowadzeniu dużych i skomplikowanych spraw sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem sporów budowlanych (m.in. wielomilionowe roszczenia wykonawców autostrad, lotnisk oraz stadionów), a także arbitraży międzynarodowych. Od czterech lat stale monitoruje wyroki w sprawach infrastrukturalnych, stąd jest zawsze na bieżąco z nowym orzecznictwem.

Dysponuje praktyczną wiedzą z prawa cywilnego i ciągle rozwija swój warsztat poprzez lekturę nowych publikacji doktryny. Cechuje go niecodzienna umiejętność patrzenia na sprawę z szerszej perspektywy i uzyskiwania oczekiwanego efektu z wykorzystaniem rzadko stosowanych instytucji z k.p.c. O jego wyjątkowym warsztacie świadczy to, że pomimo iż arbitraż inwestycyjny w Polsce to sprawy rzadkie i o szczególnym charakterze, ma już na swoim koncie pracę w zespole prowadzącym spór inwestycyjny.

Wojciech Bazan

Wojciech Bazan

źródło: Materiały Prasowe

W kancelarii jest doceniany za kreatywność, wiedzę i predyspozycje osobowościowe do bycia liderem (m.in. zbudował od nowa program praktyk studenckich). – Ma zarazem wyczucie praktyki procesowej, potrafiąc oddzielić rozwiązania interesujące jedynie dla rozwoju teorii prawa od argumentów, których zastosowanie w danym postępowaniu przyniesie rzeczywistą wartość dla klienta – komplementuje go prof. Przemysław Drapała, partner kancelarii. Dodając, że bez obaw powierza młodemu prawnikowi prowadzenie spraw o bardzo dużej wartości i wysokim stopniu skomplikowania.

Wojciech Bazan jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Poza pracą zawodową udziela się pro publico bono na rzecz społeczności lokalnej miasta, w którym się wychował i skończył edukację średnią. Jednym z takich działań było zablokowanie budowy apartamentowca, jaki miał zostać wzniesiony wśród domów jednorodzinnych, naruszając jednolity charakter zabudowy okolicy.