statystyki

Niezabezpieczone e-maile z danymi płacowymi również w Polsce

autor: Urszula Mirowska-Łoskot28.10.2016, 00:00; Aktualizacja: 28.10.2016, 06:50

Pracodawcy nie dbają dostatecznie o przepływ informacji dotyczących wynagrodzeń swoich pracowników. To diagnoza dotycząca światowych przedsiębiorstw, ale jak się okazuje, pasuje również do tych działających na rodzimym rynku.

Przedsiębiorstwa międzynarodowe niedostatecznie zabezpieczają dane dotyczące płac. Prawie połowa (49 proc.) przyznaje, że do przesyłania wiadomości związanych z danymi płacowymi nadal wykorzystuje pocztę elektroniczną, czyli kanał komunikacji niepewny pod względem zabezpieczeń. Liczba ta wzrasta do prawie dwóch trzecich (61 proc.) w przypadku przedsiębiorstw działających w sześciu lub więcej krajach. Ponadto prawie jedna czwarta (23 proc.) nie modyfikuje swoich procedur komunikacji na potrzeby bezpieczeństwa.

To opublikowane przez Bloomberg BNA wyniki badania Global Payroll Management Survey 2016, przeprowadzonego na zlecenie TMF Group na 165 międzynarodowych przedsiębiorstwach. Jego celem było ustalenie, jak globalne firmy są przygotowane do zarządzania obsługą płacową i jakie procedury stosują, aby ułatwić przepływ poufnych danych.

A jak jest w Polsce? Okazuje się, że podobnie.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane