Na nadzwyczajnym zgromadzeniu w Warszawie wybrany zostanie następca dziekana Grzegorza Majewskiego, który ustąpił z funkcji po tym jak opinia publiczna poinformowana została o nie do końca jasnych okolicznościach nabycia przez niego działki przy Pałacu Kultury i Nauki. Chodzi o słynną sprawę reprywatyzacyjną i działkę na Chmielnej 70, której mecenas Grzegorz Majewski jest współużytkownikiem wieczystym.

Poza szefem stołecznej palestry wybrany ma zostać również nowy Rzecznik Dyscyplinarny Izby. Adwokat Krzysztof Wąsowski - dotychczasowy rzecznik - od 19 września nie wykonuje bowiem swojej funkcji. Jego rezygnacja miała z kolei związek z zarzutami, jakie postawione mu zostały wiele lat temu w związku z udziałem w lomisji majątkowej, jako przedstawiciel Kościoła katolickiego.

Wczorajszą uchwała warszawska rada zdecydowała całkowicie znieść wymóg obecności określonej minimalnej liczby uczestników niezbędnej do otwarcia nadzwyczajnego zgromadzenia. Zniesione zostało również quorum potrzebne do wyboru nowego dziekana oraz rzecznika dyscyplinarnego.

Przebieg obrad ma być transmitowany. Dostęp do transmisji będą mieć jednak tylko adwokaci i aplikanci adwokaccy warszawskiej izby po zalogowaniu do Extranetu, systemu teleinformatycznego samorządu.